IBM SmartCloud je nyní dostupný i pro české firmy

IBM otevřela v České republice elektronický obchod SmartCloud. Ten funguje jako vstupní brána do veřejného cloudu IBM, která poskytuje infrastrukturu-jako-službu a platformu-jako-službu (IaaS a PaaS).

IBM SmartCloud je nyní dostupný i pro české firmy


Stránka zajišťuje přístup k virtuálním serverům a infrastrukturním aplikacím IBM, jako je například aplikační server, databáze nebo portál, a tím umožňuje firmám snížit náklady a zároveň zvýšit flexibilitu IT procesů.

IBM  SmartCloud  zpřístupňuje služby poskytované veřejným cloudem IBM. Jedná se o „informační samoobsluhu“, která po předchozí registraci umožňuje přístup k virtuálním serverům pracujícím s různými operačními systémy a volitelnou instalaci obslužného softwaru, programátorských nástrojů a škálovatelné velkokapacitní paměti. Virtuální servery jsou určeny výhradně pro daného zákazníka, který má možnost si je dále přizpůsobit. Zpoplatněna je pouze doba, během níž jsou virtuální servery a další zdroje dostupné uživateli. Minimální zpoplatněná doba je jedna hodina.

Ke standardním šablonám operačních systémů (kopiím serverů, které jsou připraveny k užívání), na jejichž základě jsou vytvářeny nové virtuální servery pro klienty, je možné instalovat doplňkové aplikace a vlastní nástroje nebo nástroje poskytované společností IBM. Jsou zde dostupné šablony operačních systémů jako je Linux (Red Hat nebo Novell SUSE) a Microsoft Windows Server v několika verzích. Nabídka softwarových balíčků zahrnuje produkty  IBM  (mimo jiné Cognos, Lotus, InfoSphere, DB2, Tivoli a WebSphere) a vybrané produkty dalších dodavatelů. Prostředí IBM SmartCloudu umožňuje nahrát do cloudu i vlastní operační systémy včetně licencí. Zákazník má do příslušného operačního systému plný administrátorský přístup jakoby se jednalo o jeho vlastní server.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře