IBM vyzývá dobrovolníky, aby podpořili výzkum malárie

Scripps Research Institute a společnost IBM vybízejí dobrovolníky, aby podpořili výzkum malárie, který americký vědecký ústav provádí.

IBM vyzývá dobrovolníky, aby podpořili výzkum malárie


World Community Grid shromažďuje nevyužitý výpočetní výkon téměř dvou milionů osobních počítačů, jež dosud dobrovolně do projektu zapojilo 575 000 lidí z více než 80 zemí. Systém zadává každému počítači drobné výpočetní úlohy, které stroj zpracovává ve chvílích, kdy není používán svým majitelem. Výsledky jsou následně zasílány vědcům, jimž pomáhají například při vývoji léků, hledání nových obnovitelných zdrojů energie nebo při získávání čisté vody. Bezpečnost dat uložených v počítači je podle IBM garantována.

Zájemci z celého světa se mohou zapojit do výzkumu tropické nemoci věnováním volné kapacity svého počítače prostřednictvím systému World Community Grid. Tento „virtuální superpočítač“ pak umožní vědcům zpracovávat náročné výpočty a provádět simulace pro projekt „Go Fight Against Malaria“. Česká veřejnost se do projektu World Community Grid může zapojit na portálu www.darujspravne.cz v sekci Daruj čas PC.

Komentáře