ICT Unie: provoz systému základních registrů dosud není smluvně zajištěn

ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, je znepokojena řadou nepovedených ICT projektů ve veřejné správě. Nechce však pouze reagovat na již nastalé problémy, ale upozorňuje také předem na potenciální rizika.

ICT Unie: provoz systému základních registrů dosud není smluvně zajištěn


Dne 1. července 2012 byl spuštěn ostrý provoz „srdce“ eGovernmentu České republiky – tj. systém základních registrů veřejné správy. ICT Unie ocenila tento krok, který posunuje pozici České republiky v digitalizaci státní správy v rámci EU a měl by zefektivnit její výkon. O to více zarážející je fakt, že do dnešního dne není smluvně zajištěna podpora a provoz pěti z celkem šesti komponent systému základních registrů.

ICT Unie nechce a nebude hodnotit důvody tohoto stavu, ale považuje současnou situaci za kritickou. Případná nefunkčnost systému základních registrů může znehodnotit nejen samotnou koncepci eGovernmentu, ale může dojít i k ohrožení dalších klíčových informačních systémů státní správy, které se již k systému základních registrů připojily.


Úvodní foto: © tlorna - Fotolia.com
Komentáře