IDC: Virtuálních strojů bude do dvou let 18 milionů

Virtualizace se již využívá na většině nových serverů a během dalších dvou let dosáhne počet virtualizovaných strojů 18 milionů.

IDC: Virtuálních strojů bude do dvou let 18 milionů


Jejich počet tak bude dvojnásobný oproti počtu fyzických zařízení. Vyplývá to z analýzy celosvětového trhu, kterou provedla IDC ve spolupráci s Kaspersky Lab. Studie předpovídá, že do roku 2013 budou dvě třetiny veškerých korporátních služeb a aplikací fungovat ve virtuálním prostředí. Tento rychlý vývoj je podle odborníků způsoben hlavně technologickým vývojem. 75 % společností, které dnes virtualizaci používají, v ní vidí velký přínos a pokládají ji za prioritu při rozvoji jejich IT infrastruktury. IDC nicméně upozorňuje, že navzdory rozšířené virtualizaci ochrana virtuálních prostředí pokulhává.

Ačkoli 71 % v Česku oslovených společností už implementovalo nebo plánuje implementovat virtualizační řešení, pouhá čtvrtina IT  odborníků disponuje dostatečnými zkušenostmi na to, aby dokázali plně pochopit veškerá bezpečnostní rizika v dané oblasti a zvolit správný přístup k ochraně virtuálních prostředí. Více než třetina oslovených českých specialistů se mylně domnívá, že bezpečnostní rizika jsou ve virtuálních prostředích podstatně nižší než v prostředí fyzických.
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře