Ikea na lovu: Outsourcing jako řešení

Ikea plánuje ukončit přímý provoz velké části své divize IT. Tento krok se dotkne okolo 700 jejích zaměstnanců v pěti evropských zemích.

Ikea na lovu: Outsourcing jako řešeníNábytkový gigant chce IT, které si doposud obhospodařoval na vlastní pěst, svěřit do rukou externích dodvatelů. Divize IT společnosti Ikea doposud spoléhala na svých 1 300 zaměstnanců a jen menší část IT služeb byla outsourcována.

Plánovaný outsourcingový projekt bude řízen ze Švédska, dotkne se ovšem celého koncernu a poboček ve všech zemích, kde je IT divize Ikei zastoupena: Švédska, Německa, USA, Číny a Francie.

Hodnota celé transakce zatím není vyčíslena, je však bez debat, že pro většinu poskytovatelů outsourcingových služeb by takovýto obchod byl trefou do černého.

Zasměstnanci byli informováni minulý týden. Ze současných 1 300 lidí se v divizi IT společnosti Ikea zhruba 700 zabývá softwarem, a právě tuto část chce Ikea outsourcovat. Zatím však zástupci Ikei údajně propouštět nehodlají, konstatovala vedoucí outsourcingového projektu Monica Skagne. Divize IT byla přitom ve společnosti Ikea řádně etablována až v roce 2007, kdy byli zaměstnanci najímání po stovkách...

Komentáře