Imation uvedl multi-terabytové datové kazety

Imation, výrobce LTO datových pásek 1., 2., 3. a 4. generace rozšiřuje jako první na světě své portfolio o datové pásky s terabytovou kapacitou: kazety Imation Ultrium L TO5.

Imation uvedl multi-terabytové datové kazety


Datové kazety Imation LTO jsou optimalizovány pro vysokou datovou kapacitu a výkon s výjimečnou spolehlivostí. Nejnovější generace datových pásek LTO5 nabízí přirozenou kapacitu 1,5 TB (3 TB komprimované), a přenosovou rychlost až 280 MB/s. Novou vlastností páté generace LTO jsou funkce rozdělování datového prostoru pásky, s možností zašifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni.

 

Výhody

  • Snadnost používání: nové funkce rozdělování datového prostoru pásky umožňují uživatelům znát jaké informace jsou na pásce uloženy
  • Bezpečnost a ochrana: pásky Imation LTO5 jsou druhou generací pásek, které umožňují šifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni, což napomáhá k bezpečnému uložení citlivých dat při skladování a transportu, spolu s možností použití typu WORM (jednou zapsat – mnohokrát číst).
  • Omezení chyb: Imationem patentovaná technologie Tera Angstrom obsahuje tři unikátní kroky při výrobě pásek, které významně zlepšují povrch pásky a zlepšují poměr signálu k šumu (SNR), což vede omezení výskytu chyb, zvyšuje produktivitu a výkon.
  • Odolná kazeta: patentovaná západka drží unášeč pásky na svém místě, kazetu těsně uzavírá, zamezuje průniku prachu a nečistot dovnitř kazety. Jedinečná třídílná cívka rovnoměrně omezuje mechanické namáhání pasky a ve srovnání dvoudílnými cívkami udržuje pásku plochou.
  • Výjimečný výkon a kvalita: patentovaný proces zápisu servo stop optimalizuje navádění pásek a napomáhá přesnému zápisu/čtení dat, umožňuje zlepšit poměr PES (Position Error Signal), ve své třídě nejlepší, k minimalizaci chyb při navádění pásek a zvyšuje celkový datový tok.
Komentáře