Indra vstupuje na český trh

Jedna z předních společností v Evropě a oborový lídr na trhu informačních technologií ve Španělsku, společnost Indra se spojila se společnostmi Soluziona a Azertia a vstupuje do střední Evropy.

Indra vstupuje na český trh


Vstup španělského IT giganta na český trh znamená výrazné rozšíření portfolia služeb společnosti Soluziona, která zde působí více než 10 let. Naproti tomu Indra je v českých zemích i přes svůj značný rozsah a vliv ve Španělsku a zemích Latinské Ameriky poměrně málo známá.

Do nové rodiny IT společností vzniklé touto fúzí přináší Indra v první řadě zkušenosti a technologické know how z oblastí veřejné správy a zdravotnictví, volebních procesů, dopravy, obrany a bezpečnosti, utilities, telekomunikací, financí a pojišťovnictví a dalších. Mezi významné partnery společnosti Indra patří španělská telekomunikační firma Telefónica a energetická společnost Unión Fenosa, poskytovatelé letových navigačních služeb v Německu (DFS), Anglii (NATS) a Španělsku (Aena) a řada evropských orgánů v oblasti správy, a to jak při realizaci volebních procesů tak v modernizaci správy zaváděním nových technologií. Indra je zapojena do evropských programů „Jednotné evropské nebe“, Galileo a dalších.

Indra, která jako největší z trojice fúzujících firem poskytla novému společenství zavedenou značku a dobré jméno, získala naproti tomu spojením se společností Soluziona rozsáhlou síť fungujících poboček v zemích střední a východní Evropy. To je pro firmu se sídlem v Madridu, Španělsku, velmi významné, neboť středoevropský prostor je tradičně ovládán především německým kapitálem. Kromě České republiky se jedná o pobočky na Slovensku, Ukrajině, v Bulharsku Rumunsku, Maďarsku a Moldávii. Indra tak bude moci využít zavedených poboček k rychlé expanzi do této oblasti a úspěšně se odlišit od konkurence.

Indra nabízí svým klientům především komplexní technologická řešení, představující 75 procent jejího obratu, a technologické služby, tvořící zbývajících 25 procent. Implementuje širokou škálu systémů podnikového řízení, např. platformy SAP. Disponuje vlastním technologickým know how pro sféru veřejné správy a zdravotnictví, volebních procesů, dopravy, obrany a bezpečnosti, utilities, telekomunikací, financí a pojišťovnictví a dalších. Je lídrem v oblasti strategického poradenství a obchodu a jednou z hlavních evropských firem v IT poradenství. Společnost Indra klade tradičně velký důraz na vývoj vlastních řešení s vysokým technologickým obsahem.

Indra je nadnárodní společnost v sektoru informačních technologií, lídr ve Španělsku a jedna z předních firem v Evropě a Latinské Americe. Patří mezi první tři evropské společnosti z hlediska burzovní kapitalizace ve svém sektoru a je jednou ze tří španělských firem s nejvyšší investicí do V+V. Obrat firmy za rok 2007 přesáhne 2,15 mld. eur, jedna třetina obratu je tvořena na zahraničních trzích. Firma zaměstnává přes 22 000 odborníků a poskytuje služby klientům ve více než osmdesáti zemích světa.

Komentáře