O infolinku k digitalizaci roste zájem

Zájem o infolinku k přechodu na digitální televizní vysílání 800 90 60 30 stále mírně roste. Za prvních osm únorových dnů zavolalo na infolinku 446 tazatelů, za celý leden to přitom bylo 1219.

O infolinku k digitalizaci roste zájem


Infolinka 800 90 60 30 tvoří spolu s webovým portálem www.digitalne.tv páteř informační kampaně, oba nástroje byly spuštěny již koncem roku 2008. K 8. únoru volalo na infolinku celkem 2256 tazatelů a www.digitalne.tv navštívilo 58 482 občanů ČR.

Na infolinku volají lidé nejčastěji s prosbou o pomoc při řešení konkrétních problémů s příjmem digitálního TV vysílání. Tyto dotazy tvoří více než pětinu ze všech. Následují dotazy co dělat pro příjem digitálního TV vysílání, kdy bude v dané lokalitě spuštěno digitální vysílání a kdy dojde k vypnutí vysílání analogového. Nejčastěji volají Pražané, které také čeká úplné vypnutí analogového vysílání jako první. Už 30. dubna bude ukončeno analogové vysílání z vysílače Praha - Žižkov. Koho se ukončení vysílání z žižkovského vysílače týká, spolehlivě určuje piktogram na stanici ČT1. Komu se piktogram nezobrazuje, má ještě minimálně půl roku času, než dojde v říjnu tohoto roku k ukončení analogového vysílání z vysílače Praha - Cukrák.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.

 

Komentáře