Informační technologie pomáhají stavebnictví z krize

Odborná konference „Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku“ (10. 2. 2010, Brno, Holiday Inn) zaznamenala zvýšený zájem českých i slovenských stavebních společností nejen kvůli zajímavému programu.

Informační technologie pomáhají stavebnictví z krize


Pozvaní hosté poskytli aktuální informace o stavu v různých odvětvích stavebnictví a podělili se o své zkušenosti.  Celá konference byla ovlivněna stávající ekonomickou krizí, úbytkem stavebních zakázek, snížením investic a naznačením možných únikových cest v České republice i ve Střední Evropě.

Konferenci slavnostně zahájil svým vystoupením Ministr pro místní rozvoj ČR  Ing. Rostislav Vondruška. Jedno z hlavních vystoupení měl pan Ing. Václava Matyáš, prezident Svazu stavebních podnikatelů, který nevnímá toto odvětví v kritické situaci a naopak věří, že současná vládní opatření mohou situaci zlepšit. Poukazuje i na problém řešení zakázek v pozemním stavitelství a financování v inženýrském stavitelství.

Hostem generálního partnera akce byl IT ředitel společnosti GEMO Olomouc pan Antonín Hlavinka, který prezentoval cestu k sjednocení procesů, zvýšení produktivity a konkurenceschopnosti společnosti prostřednictvím implementace ekonomického informačního systému MS Dynamics NAV.  Tento informační systém ve společnosti GEMO v roce 2009 implementovala a následně integrovala se stavebním a výrobním systémem IPOS společnost Infinity.

Komentáře