Infortrend oznámil dostupnost automatického vrstvení úložišť dat

Infortrend oznámil dostupnost funkce automatického vrstvení úložišť dat (storage tiering) u produktové řady úložných zařízení střední kategorie s označením ESVA (Enterprise Scalable Virtualized Architecture).

Infortrend oznámil dostupnost automatického vrstvení úložišť dat


Automatické vrstvení úložišť podle tiskového vyjádření společnosti optimalizuje provozní výkon, zlepšuje rozložení dat v rámci dostupných úložných médií a zvyšuje návratnost investic. Na dnešním trhu úložných zařízení je k dispozici široká škála paměťových médií, která dokážou pokrýt požadavky na různou úroveň služeb ve firemních datových centrech. Precizní doladění úrovně služeb však obvykle vyžaduje značné prostředky a námahu, a je proto obtížné dosáhnout optimálního využití dostupných zdrojů.

Automatické vrstvení úložišť u produktové řady úložných řešení Infortrend ESVA nyní nabízí architekturu, která využívá výhody různých paměťových médií včetně SSD disků pro výkonná úložiště dat, a umožňuje uživatelům flexibilně přiřazovat aplikace ke čtyřem dostupným úložným vrstvám, které se od sebe liší typem jednotek a konfigurací RAID.

Součástí automatického vrstvení úložišť u ESVA je mechanizmus přenášení, tzv. migrace dat mezi vrstvami v závislosti na četnosti přístupu a způsobu jejich využívání a uživatelem nakonfigurovaných zásad. Když je vrstvení implementováno na úrovni podsvazku (sub-volume tiering), je možné přenášet data velmi diferencovaným způsobem s různou granularitou. Pomocí migrace lze dosáhnout efektivního rozložení dat mezi paměťovými médii a zajistit, že SSD a další výkonné jednotky mají dostatečný úložný prostor pro zpracování provozně důležitých aplikací.

Funkce automatického vrstvení úložišť je nyní k dispozici u následujících modelů: ESVA F70-2830, ESVA F60-2830, ESVA E60-2230 a ESVA E60-2130. Více informací o automatickém vrstvení úložišť u ESVA najdete na www.infortrend.com.

Komentáře