Insolvenční správce – první systém správy insolvenčních případů na českém trhu

Na tuzemský trh bylo uvedeno řešení pro správu insolvenčních případů, informační systém Insolvenční správce.

Insolvenční správce – první systém správy insolvenčních případů na českém trhu


V době dramaticky rostoucího množství insolvenčních řízení a zároveň prudkého snížení počtu insolvenčních správců je tak nově k dispozici nástroj, jež příslušnou agendu zpřehledňuje, zjednodušuje a zároveň urychluje. Informační systém Insolvenční správce je nabízen ve variantě „software jako služba“,  která umožňuje práci odkudkoli prostřednictvím webových služeb, nebo v podobě, kdy data neopustí kancelář insolvenčního správce.

Informační systém Insolvenční správce (ISIS) je prvním a unikátním řešením na tuzemském trhu určeným pro správu insolvenčních případů. Řeší komplexně agendu související s výkonem funkce insolvenčního správce. Nabízí snadné ovládání, automatické hlídání veškerých lhůt a termínů i potřebné datové podklady v podobě předchystaných číselníků a automatického napojení na informace z insolvenčního rejstříku, registru ARES a kurzovní lístky ČNB. Výhodou ISIS je variabilita jeho nastavení podle potřeb práce insolvenčního správce. Zákazník se může rozhodnout pro variantu ISIS Optimum, kterou lze používat okamžitě po zřízení uživatelského účtu. Další možností je ISIS Premium, kdy insolvenční správce využívá server umístěný přímo u něj „v kanceláři".

„Všechny výstupy realizované informačním systémem Insolvenční správce byly s úspěchem prověřeny soudy a věřitelskými institucemi a označeny jako vhodné následování,“ říká expert na insolvenční právo a produktový manažer Lukáš Pachl ze společnosti CCV Informační systémy a dodává: „Hlavní důraz jsme kladli na vysokou efektivitu a maximální použitelnost.

ISIS nabízí i další podstatné zjednodušení a tím je, kromě klasické instalace v místě, možnost využití varianty „software jako služba“. Veškerá data jsou v takovém případě uložena na vzdáleném serveru a uživatel využívá pro práci rozhraní běžného webového prohlížeče.

Bezpečnost na prvním místě

Při vývoji řešení ISIS byl kladen maximální důraz na nejvyšší možné zabezpečení dat nejen s ohledem na zákonné povinnosti, ale především v souvislosti s aktuálními hrozbami, kterým musí čelit dnešní informatizovaná společnost. Informační systém Insolvenční správce obsahuje bezpečnostní prvky na úrovni internetového bankovnictví, špičkové technologie a moderní zabezpečení webových služeb. Bezpečnost a eliminace rizika ztráty je dále zajištěna on line automatickým zálohováním dat, pokročilým systémem přístupových práv a hesel, šifrováním a samozřejmě vlastním online monitoringem. Data jsou navíc uložena na centrálním vysoce zabezpečeném úložišti s jeho pravidelnou duplikací do další bezpečné lokality.

Produkt, který byl ve spolupráci se samotnými insolvenčními správci vyvíjen od roku 2008, má za sebou první měsíce praktického nasazení u zákazníků již od listopadu, tedy v předstihu oficiálnímu lednovému termínu nástupu produktu na trh. Na březen 2010 je už připravováno spuštění verze 2.0, která obsahuje nové přidané funkce dle dalších námětů insolvenčních správců na základě jejich praktického používání verze 1.0.

Další informace k informačnímu systému Insolvenční správce jsou k dispozici na adrese: http://www.insolvencnispravce.info/

Komentáře