Intel a Cray společně za vyššími výkony

Intel a Cray se dohodli na dlouhodobé spolupráci v oblasti High-Performance Computing (HPC). Vznik nových HPC systémů schopných čelit nejkomplexnějším výzvám je jednou z mnoha věcí, které plynou z podepsání smlouvy mezi společnostmi Intel a Cray.

Intel a Cray společně za vyššími výkony


Společnosti Cray a Intel oznámily podepsání dohody o dlouhodobé spolupráci v oblasti HPC (High-Performance Computing). Technologie obou firem budou využity v nových serverových systémech firmy Cray. Spolupráce dvou velkých společností povede ke vzniku HPC systémů schopných čelit nejkomplexnějším vědeckým, inženýrským a humanitním výzvám.

„Kombinace zkušeností velkých firem, technické síly a moderních technologií umožní uživatelům HPC naplno využívat procesorů Xeon a dalších procesorových technologií společnosti Intel,“ říká Gelsinger. „Společně můžeme vyřešit základní a historické problémy vědy a průmyslu.“

V budoucnu plánují společnosti Intel a Cray zkoumat komponenty pro supercomputing, jako například vícejádrové zpracovávání výpočtů nebo pokročilá propojení. Do budoucna plánují společnosti po dobu několika let vyvíjet celou řadu nových HPC systémů a technologií.

Komentáře