Intel Core vPro třetí generace zvládá i vzdálené řešení technických problémů

Jako obranu proti ztrátě identity vytvořila společnost Intel technologii Intel Identity Protection s infrastrukturou veřejného klíče (Intel IPT s PKI).

Intel Core vPro třetí generace zvládá i vzdálené řešení technických problémů


Technologie poskytuje novou vrstvu ověření identity, jež bude zabudována přímo do PC a umožní webovým stránkám nebo firemní síti ověřit, zda se skutečně přihlašuje legitimní uživatel a zda tak činí z důvěryhodného počítače – toto ověření probíhá prostřednictvím soukromého klíče uloženého ve firmwaru počítače. Společnost Intel na vývoji tohoto řešení spolupracovala s poskytovateli bezpečnostních řešení, jako jsou Feitian, InfoServer, Symantec a Vasco. Společně bylo vyvinuto řešení, které nabídne nejdokonalejší ochranu uživatelovy identity. Aktuální verze platformy Intel Core vPro rovněž obsahuje Intel OS Guard a Intel Secure Key. Intel Secure Key - společně s Intel AES New Instructions, chrání média, data a další položky před ztrátou, zatímco Intel OS Guard detekuje viry.

Rodina procesorů Intel Core vPro obsahuje i technologii Intel Active Management, jež umožňuje vzdálené řešení technických problémů. Tuto technologii mohou používat firmy v řadě odvětví a dosahovat tak úspory energie, vzdálené správy a kontroly inventáře. Například prodejci používající automaty, digitální návěstí nebo jiná inteligentní zařízení mohou vzdáleně diagnostikovat a řešit problémy, aniž by bylo nutné přerušovat provoz a přicházet tím o tržby.
Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com
Komentáře