Intel dosáhl rekordních tržeb z prodeje mikroprocesorů, čipsetů i pamětí flash

Intel dosáhl rekordních tržeb z prodeje mikroprocesorů, čipsetů i pamětí flash


Intel oznámil tržby za třetí čtvrtletí ve výši 10,1 miliardy dolarů, provozní příjem ve výši 2,2 miliardy dolarů, čistý příjem ve výši 1,9 miliardy dolarů a výnos na akcii 31 centů.

Za našimi rekordními výsledky za třetí čtvrtletí a 64procentním meziročním nárůstem provozního příjmu stojí kombinace skvělých produktů, silná a rostoucí celosvětová poptávka a efektivity provozu pramenící z našeho trvalého restrukturalizačního úsilí,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Když se podíváme vpřed, vidíme, že každý z těchto ukazatelů se dále zlepšuje i během čtvrtého čtvrtletí. Našimi výsledky jsme velice potěšeni, a pokud jde o vývoj budoucího obchodu, jsme optimističtí.“

3. čtvrtletí 2007 oproti 3. čtvrtletí 2006 oproti 2. čtvrtletí 2007
Tržby 10,1 miliardy USD +15 % +16 %
Provozní příjem 2,2 miliardy USD +64 % +66 %
Čistý příjem 1,9 miliardy USD +43 % +46 %
Výnos na akcii 31 US centů +41 % +41 %
Zdroj: Intel

Tržby ve výši 10,1 miliardy dolarů dosáhly postupně navýšení o 16 procent, což ovlivnil zejména 14procentní růst procesorů v divizích Mobility Group a Digital Enterprise Group. Související čipové sady a další produkty vzrostly o 19 procent. Rekordní jsou tržby v oblasti mikroprocesorů, čipových sad i pamětí flash, poklesl pouze prodej základních desek.
· Hrubý zisk se zvýšil z 46,9 procent dosažených ve druhém čtvrtletí na 52,4 procent. Toto zvýšení ovlivnily zejména vyšší objemy prodeje mikroprocesorů, nižší náklady na zahájení výroby 45nm procesorů a nižší jednotkové náklady na výrobu mikroprocesorů.
Komentáře