Intel expeduje novou generaci procesorů Atom - Cedar Trail

Systémy postavené na nových procesorech Intel Atom se na trhu objeví počátkem roku 2012.

Intel expeduje novou generaci procesorů Atom - Cedar Trail


Společnost Intel dnes oznámila dostupnost procesorové platformy Atom, původně nazývané Cedar Trail. Ta byla podle Intelu navržena s cílem poskytovat procesory pro kompaktní a mobilní výpočetní zařízení s dobrou životností baterie, a to za dostupnou cenu. Výpočetní zařízení s Atom - Cedar Trail se na trhu objeví počátkem roku 2012.

Nový procesor se vyznačuje speciálním zaměřením na multimédia - uživatelům díky tomu nabídne přehrávání ve Full HD rozlišení. Integrovaný čip Graphics Media Accelerator 3600/3650 nabízí podle Intelu v kombinaci s integrovanou pamětí vyšší výkon a rychlost systému včetně výrazného zvýšení grafického výkonu, a to až dvojnásobně oproti předchozí generaci. Systémy založené na nových procesorech Intel Atom údajně nabídnou uživateli životnost baterie až deset hodin.

Nová platforma je postavena na 32nm technologii. Intel do nových Atomů zabudoval celou řadu prvků, jako například technologie Wireless Display nebo Intel Wireless Music. Díky těmto novým funkcím mohou uživatelé sdílet fotografie nebo hudbu mezi netbooky a televizorem, stejně tak lze přehrávat hudbu uloženou v počítači přes reproduktory domácího hi-fi.

Dvoujádrové procesory Intel Atom N2600 a Intel Atom N 2800 se budou používat v kombinaci s čipovou sadou Intel NM10 Express. Vedle mobilních procesorů nabídne Intel modely Intel Atom D2500 a D2700 pro základní modely desktopů, stejně jako pro inteligentní systémová řešení.

Komentáře