Intel investuje 300 milionů amerických dolarů do vývoje ultrabooků

Intel Capital vytvořil fond pro ultrabooky ve výši 300 milionů amerických dolarů. Cílem fondu je urychlit revoluci v oblasti osobních počítačů.

Intel investuje 300 milionů amerických dolarů do vývoje ultrabooků


Společnost Intel Capital dnes oznámila vytvoření speciálního fondu pro ultrabooky ve výši 300 milionů amerických dolarů. Fond se bude zaměřovat na podporu inovace v této nové kategorii osobních počítačů. Jak bylo letos zveřejněno na veletrhu Computex, ultrabooky nabídnou kombinaci výkonu a funkcí dnešních notebooků s funkcemi spojovanými s tablety. Ultrabooky budou tenké, lehké a elegantní, budou nabízet vysoký uživatelský komfort a budou se prodávat za běžné ceny.

Právě pro uskutečnění této vize vytvořila společnost Intel Capital speciální fond, jehož prostřednictvím bude investovat do společností vyvíjejících hardwarové i softwarové technologie zaměřující se na způsob, jímž uživatelé komunikují s těmito novými přenosnými počítači, tedy hlavně čidla a dotykové technologie, dále technologie zajišťující celodenní provoz díky vyšší kapacitě baterie, novinky umožňující inovativní design přístrojů a v neposlední řadě rovněž vyšší úložnou kapacitu. Celkovým cílem fondu, který bude investovat v horizontu příštích tří čtyř let, je vytvořit cyklus inovace a systémových funkcí pro tuto novou a rostoucí kategorii mobilních počítačů.

„Ultrabooky mají všechny předpoklady pro to, aby se staly významnou oblastí inovace v globálním odvětví, jehož objem dosahuje 261 miliard amerických dolarů ročně,“ prohlásil předseda představenstva Intel Capital a výkonný viceprezident společnosti Intel Arvind Sodhani.

Strategie společnosti Intel pro realizaci této vize představuje tři základní fáze. První začne již letos v podobě procesorů IntelCore druhé generace. Tato rodina produktů umožní vytvářet tenké, lehké a elegantní počítače, které budou tenčí než 21 mm a budou uživatelům dostupné za běžné ceny. Systémy postavené na těchto procesorech budou uvedeny na trh na podzim 2011.

Pro uvedení ultrabooků ještě letos bylo zapotřebí spolupráce napříč celým odvětvím počítačového průmyslu. Společnost Intel velice úzce spolupracovala se svými klienty, a to ve snaze zajistit, aby jim ultrabooky nabídly skutečný přínos. Řada výrobců počítačů se na této iniciativě podílí od samého počátku.

Druhá fáze této iniciativy je spojena s novou generací procesorů Intel, které jsou zatím označovány jako Ivy Bridge a k dispozici by měly být v prvním pololetí roku 2012. Notebooky postavené na procesorech Ivy Bridge podle Intelu nabídnou nižší spotřebu, lepší vizuální výkon, rychlejší odezvu a v neposlední řadě i vyšší úroveň zabezpečení.

Třetím krokem pak jsou produkty Intelu naplánované pro rok 2013 a prozatím označované názvem Haswell. U nich se očekává významné snížení spotřeby na polovinu „termálního bodu“ dnešních mikroprocesorů.

Komentáře