Intel na CES: Ultrabooky zlepší uživatelský komfort i zabezpečení

Na tiskové konferenci tuto platformu popsal Mooly Eden, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize PC Client Group, a Kevin Sellers, viceprezident odpovědný za prodej, marketing a inzerci.

Intel na CES: Ultrabooky zlepší uživatelský komfort i zabezpečení


Cesta k Ultrabookům

Platforma Ultrabook byla veřejnosti poprvé představena již 31. května 2011 na veletrhu Computex. Podle Intelu má za cíl nabídnout uživatelům vyšší uživatelský komfort a potřebnou míru zabezpečení. Vývoji platformy údajně předcházel rozsáhlý uživatelský průzkum, jímž se Intel snažil zjistit, co skutečně uživatelé od svých počítačů vyžadují.

•    Pro rok 2012 se chystá více než 75 modelů typu Ultrabook. Ty nabídnou uživatelům širokou škálu displejů (včetně 14palcových a 15palcových modelů), tvarů a stylů. Novější verze Ultrabooků bude poháněna třetí generace procesorů Intel Core – první se objeví na trhu již na jaře a postupně se bude jejich počet zvyšovat.

•    Mooly Eden během prezentace představil několik aspektů platformy Ultrabook, přičemž se zaměřil především na uživatelský komfort a výkon.

•    Mooly Eden při prezentaci představil rovněž nový způsob zabezpečení dat, jež je prvním z plodů spolupráce mezi Intelem a společností MasterCard. Spolupráce těchto dvou firem byla oznámena loni a jejím cílem je vytvořit bezpečnější a jednodušší nakupování po internetu pro držitele karet MasterCard prostřednictvím jejich Ultrabooků.

•     Pro účely platformy Ultrabook již byla přepracována řada komponent – od displejových panelů přes baterie a úložná zařízení až po základní desky a chlazení. Společnost Intel loni zřídila speciální ultrabookový fond: bylo do něj vyčleněno 300 milionů amerických dolarů na vývoj těchto technologií a další inovace.

Interakce s počítačem nejen prostřednictvím klávesnice a myši

Ultrabooky se vyvíjejí a stejně tak se vyvíjí způsob, jímž s nimi uživatelé vstupují do interakce. Nové modely proto dostanou dotykové displeje. Společnost Intel si nedávno zadala průzkum, který zkoumal použití dotykových displejů na platformě Ultrabook. Ukázalo se, že uživatelé považují přechod mezi dotykovými aplikacemi a klávesnicí za naprosto přirozený a efektivní.

Zajímavý koncept vyvinutý společností Intel obsahuje průzračný panel v dolním okraji klávesnice, který při otevření ultrabooku funguje jako touchpad, nicméně jakmile se ultrabook zavře, promění se tento panel v displej a je možné ho používat bez otevírání počítače.

Mooly Eden dále oznámil uzavření strategického partnerství se společností Nuance Communications, jež vyvine pro ultrabooky hlasové ovládání. Řešení bude vycházet z technologie Nuance Dragon a bude optimalizováno pro architekturu Intel. Na trhu by se novinka měla objevit ještě letos. Bude tak možné spouštět aplikace, přehrávat mediální soubory, kontrolovat a aktualizovat sociální sítě, stahovat e-maily nebo nahlížet do kalendáře. Vývojová sada pro Dragon a další technologie vyvinuté společností Nuance bude k dispozici na Intel AppUp Center, a to i vývojářům. Mooly Eden při prezentaci poodhalil některé pokroky, jichž se podařilo dosáhnout, a to na příkladu hry ovládané gesty.


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře