Intel nabídne 6wattový Atom pro servery

Společnost Intel dnes oficiálně představila rodinu produktů Intel Atom S1200, jež nabídne 64bitový SoC serverové třídy pro mikroservery s vysokou hustotou, stejně jako pro energeticky vysoce úsporné úložné a síťové systémy.

Intel nabídne 6wattový Atom pro servery


SoC obsahuje dvě fyzická jádra a celkem čtyři vlákna vybavená technologií Intel Hyper-Threading (Intel HT). SoC je rovněž vybaven 64bitovou podporou, ovladačem paměti až 8GB DDR3 paměti, technologií virtualizace (Intel VT), osmi proudy PCI Express 2.0, podporou Error-Correcting Code (ECC) pro vyšší spolehlivost a dalšími I/O rozhraními, integrovanými z čipových sad Intel. Nová produktová rodina bude sestávat ze tří procesorů s frekvencí od 1.6GHz do 2.0GHz.

Intel Atom S1200

Rodina procesorů Intel Atom S1200 je kompatibilní se softwarem x86, který se dnes běžně používá v datových centrech. To umožňuje integraci nového úsporného zařízení, aniž by bylo nutné provádět porting nebo udržovat nové softwarové stacky.  

Intel dále pracuje na nové generaci procesorů Intel Atom, které nabídnou extrémní energetickou úspornost a jsou zatím označovány kódovým názvem „Avoton”. Procesory Avoton budou uvedeny na trh v roce 2013.
 


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře