Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010

Společnost Intel představila svou zbrusu novou rodinu procesorů Intel Core pro rok 2010. Ta nabídne notebookům, stolním počítačům i integrovaným zařízením nevídanou míru integrace a inteligentní výkon včetně technologie Intel Turbo Boost.

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010


Společně s novými procesory Intel Core i7, i5 a i3 Intel prezentoval také 32nanometrový (nm) výrobní proces, který bude poprvé v historii společnosti využíván k výrobě procesorů a k integraci HD grafiky do vybraných čipů. Tento nebývalý přechod a inovace odráží investici 7 miliard dolarů společnosti Intel, která byla oznámena začátkem minulého roku uprostřed globální ekonomické krize.

Společně s dalšími postupy pomáhá 32nanometrová výrobní technologie zrychlit počítač a současně snížit spotřebu elektrické energie. Intel představuje více než 25 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Mezi nimi jsou například nové procesory Intel Core i7, i5 a i3, čipové sady Intel 5 Series nebo adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX s funkcemi Intel My WiFi. Očekává se, že na základě těchto produktů sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení.


Rychlost a inteligence v jednom

Nové procesory Core i7 a Core i5 nabídnou technologie Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Technologie Intel Turbo Boost dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.

Čipová sada Intel 5 Series podporuje všechny nové procesory Intel Core a je prvním jednočipovým řešením společnosti Intel, které namísto pouhého propojení komponent poskytuje také spoustu inovací a funkcí. Řada Intel Core rovněž disponuje technikami pro snížení spotřeby elektrické energie. Jde například o techniku „HUGI“ („hurry up and get idle“), která procesorům umožňuje rychlé dokončení úloh a prodlužuje životnost baterie.

Nová řada Intel Core jako první zahrnuje procesory pro běžné počítače, do kterých je integrováno grafické jádro. Jde také o první integrované řešení nabízející multikanálové audio Dolby TrueHD a DTS Premium Suite pro domácí kino. S Intel HD grafikou dokáže procesor plynule přehrávat video ve vysokém rozlišení a umožní hrát většinu počítačových her. Intel HD dokáže uspokojit také ty zájemce, kteří díky ní nebudou potřebovat dodatečnou grafickou kartu, a přesto dostanou plnou podporu v novém operačním systému Microsoft Windows 7.

Další funkcí pro uživatele notebooků je Intel Switchable Graphics umožňující přepínání mezi integrovanou a externí grafikou podle náročnosti provozovaných úloh, a to bez nutnosti rebootování systému. V prvním čtvrtletí letošního roku Intel nabídne řadu procesorů Intel Core pro rok 2010 také ve verzi s technologií Intel vPro.

Komentáře