Internet Explorer 9 za poslední kvartál povyrostl o pět procentních bodů

Podle společnosti Net Applications dosáhl celosvětový podíl prohlížeče Internet Explorer 9 na počítačích s operačním systémem Windows 7 již 22,1 procent.

Internet Explorer 9 za poslední kvartál povyrostl o pět procentních bodů


Podle společnosti Net Applications dosáhl celosvětový podíl prohlížeče Internet Explorer 9 na počítačích s operačním systémem Windows 7 22,1 procent. Za poslední čtvrtletí tak jeho podíl oproti červnovému 17procentnímu podílu vzrostl o pět procentních bodů.

„Jedním z důvodů rostoucího zájmu uživatelů Windows 7 o prohlížeč Internet Explorer 9 je podle našeho názoru možnost připnout si oblíbené webové stránky na hlavní panel tohoto systému. To jim umožňuje přistupovat k nim stejně rychle, jako k jakýmkoliv jiným aplikacím. Poskytovatelé jednotlivých webových služeb mohou navíc k ikonám na hlavním panelu Windows 7 přiřazovat rozšiřující funkce, které jsou uživatelům přístupné po stisknutí pravého tlačítka myši,“ myslí si Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Z celosvětových služeb podporují funkci připnutého webu a rozšiřujícího seznamu odkazů (jumplisty) například oblíbené služby Amazon, eBay, Facebook, Hotmail, LinkedIn, Twitter nebo WordPress. Z českých webů již tuto funkcionalitu využívají například Aukro.cz, Csfd.cz, Email.cz, iDnes.cz, Mapy.cz, Morefinanci.cz, Nova.cz, Play.cz, Programujte.com, Seznam.cz nebo Zive.cz. Stejná funkcionalita je díky systémům FastCentrik a ShopCentrik od společnosti NetDirect v Česku dostupná i ve více než tisícovce on-line obchodů, například Astratex.cz.

Návod, jak můžete s využitím automatického generátoru kódů vytvořit podporu připnutí webu pro vlastní stránky a webové služby, naleznete zde: http://buildmypinnedsite.com/cs-CZ

Komentáře