Internet pro všechny představuje nový speedmeter

Internet pro všechny představuje nový speedmeter


Po několikaměsíčním úsilí dnes sdružení Internet pro všechny spouští na svých stránkách svůj zcela nový měřák rychlosti připojení k Internetu - Speedmeter.

Internet pro všechny přináší uživatelům klasické služby jako měření rychlosti downloadu, uploadu a odezvy (ping). Navíc návštěvníkům nabízí náhled do historie výsledků měření ze své vlastní IP adresy i výsledky měření ostatních uživatelů.

Miloslav Sova, předseda sdružení k tomu říká: „Snažili jsme se aby byl náš speedmeter pro běžné uživatele internetu maximálně přehledný. Dalším důležitým faktorem byla i možnost naměřené výsledky dále statisticky zpracovávat. Speedmeter proto dokáže data třídit podle jednotlivých poskytovatelů nebo podle dosahovaných rychlostí. Část statistických dat máme v úmyslu zpřístupnit on-line pro všechny uživatele speedmetru."

„Nebylo v silách našeho sdružení z vlastních prostředků zabezpečit velmi kvalitní server a dostatečně rychlou linku pro provoz aplikace,“ uvádí programátor a místopředseda IPV Pavel Sviták a dodává: „Také proto jsme oslovili jednoho z největších prodejců konektivity v ČR firmu Sloane Park, která dodala kvalitní hardware i dostatečnou konektivitu potřebnou pro co nejpřesnější výsledky provedených měření“. Ve zkušebním provozu uživatelé vybraných bezdrátových sítí provedli již víc než 5000 měření a napomohli odstranit drobné nedostatky na které se při tvorbě aplikace zapomnělo.

Při testování celé aplikace jsme narazili na stejné problémy s kterými se potýkají i konkurenční testy rychlosti připojení. Hlavní programátor speedmetru Tomáš Gluchman na toto téma říká: „Pro test odezvy (pingu) jsme nakonec museli využít hned dvě různé metody najednou, aby bylo možné docílit co nejpřesnějších výsledků i pro stovky uživatelů schovaných za jednou IP adresou“.

Odkaz: www.speedmeter.internetprovsechny.cz

Komentáře