Internet už doputoval i k Českým dráhám. Přes Wi-Fi se připojíte v Pendolinech

Tuzemský vlakový přepravce České dráhy svým cestujícím již od včerejška nabízí bezdrátové připojení k internetu ve všech vlakových soupravách Pendolino. Činí tak po vzoru české i zahraniční konkurence.

Internet už doputoval i k Českým dráhám. Přes Wi-Fi se připojíte v Pendolinech


České dráhy na svém oficiálním webu informovaly, že počínaje 15. červencem spustí ve svých vlakových jednotkách Pendolino bezdrátový internet, jež bude cestujícím dostupný v rámci jízdného. Vlakové internetové připojení, které České dráhy propagují pod jménem ČD WiFi je zatím v testovacím provozu. Kromě samotného přístupu k webu budou mít dle slov zástupců ČD cestující brzy k dispozici také online informace o jízdě vlaku i poskytovaných službách.

„Během několika dnů vám po přihlášení k síti „CDWiFi“ bude k dispozici také palubní portál, na kterém naleznete podrobné informace o jízdě vlaku, informace o přípojích, služby na palubě, jídelní a nápojový lístek, online zpravodajství a další zajímavý obsah,“ uvádí společnost na svém webu.

Samotné připojení k internetu mají zprostředkovat všichni čeští mobilní operátoři tak, aby České dráhy dosáhly co nejvyšší dostupnosti. Přesto společnost varuje, že v současnosti jsou některé úseky trati velice špatně pokryté, tudíž nemusí být připojení po celou dobu cesty zcela stabilní. „Bohužel právě pokrytí signálem mobilních operátorů není po celé trase dostatečné, a tak na několika místech můžete pocítit krátkodobý výpadek připojení k internetu. Toto se týká například okolí měst Brandýs nad Orlicí nebo Hoštejn,“ upřesňují situaci České dráhy.

Kromě stability signálu budou cestující využívající výhod mobilního připojení čelit také blokaci některých webů, jež České dráhy považují za příliš datově náročné či nevhodné z důvodu poskytování nelegálního obsahu. „Jedná se především o stránky pro aktualizaci operačních systémů a software a stránky, které poskytují streamování videa. V rámci zabezpečení používání služby je také monitorován přístup na webové stránky s nelegálním obsahem či pokus o jeho distribuci prostřednictvím připojení k internetu pomocí bezdrátové sítě CDWiFi. Věříme, že uvedená opatření výrazně přispějí ke zkvalitnění této služby,“ ospravedlňuje společnost svůj počin.

Nutno zmínit, že připojení k internetu přes technologii Wi-Fi českým zákazníkům poprvé nabídla společnost Student Agency ve svých vlakových soupravách RegioJet. Další konkurent Českých drah, společnost LEO Express, jež se na českých tratích objeví v prosinci letošního roku, taktéž nabídne internetové připojení.

 

Zdroj: CD.cz LE.cz


Úvodní foto: © lightpoet - Fotolia.com
Komentáře