InterSystems přichází novými funkcemi pro objektovou databázi Caché

Nové funkce umožňují výkonnější vytváření a zpracovávání sestav, zvyšují bezpečnost webových služeb a zlepšují správu a sledování systému.

InterSystems přichází novými funkcemi pro objektovou databázi Caché


„Přidání těchto funkcí dokládá, že se snažíme maximálně vycházet vstříc požadavkům naší celosvětové klientely. Poskytujeme funkce, o které právě nyní naši zákazníci mají největší zájem a které nejvíce potřebují, aby byli celkově úspěšní," řekl Robert Nagle, viceprezident InterSystems pro vývoj softwaru.

 

Hlavními novinkami v systému Caché jsou:

- Vestavěný nástroj pro vytváření a zpracovávání zpráv - Nový modul sestav ZEN frameworku odstraňuje závislost na drahých externích reportovacích nástrojích. Vývojářům jsou k dispozici pokročilé funkce pro vytváření a zpracovávání sestav a oddělení IT zaznamenávají významné úspory nákladů. Sestavy mohou být generovány ve formátu HTML, PDF a PostScript a je možné je zobrazit v prohlížeči či vytisknout. Programování změn je snadné a rychlé, což zajišťuje, že uživatelé mají obratem k dispozici nové požadované sestavy.

- Bezpečnost webových služeb - Caché rozšiřuje podporu standardu WS-Security 1.1. Standard WS‑Security, uznávaný ve svém odvětví jako základ pro vývoj zabezpečených distribučních aplikací a webových služeb, je charakteristický tím, že než je možné začít se samotným vývojem, je třeba nastudovat velké množství velmi podrobných dokumentů, a to často trvá celé týdny. Implementace standardu WS-Security 1.1 společností InterSystems však znamená velký rozdíl - díky ní lze snadno a rychle vytvářet praktické, vysoce bezpečné webové služby, u nichž je zároveň zajištěna kompatibilita se standardem. Snadno a rychle tak lze implementovat klíčové bezpečnostní prvky, jako jsou digitální podpisy, šifrování pomocí klíče, vytváření certifikátů X.509 a prosazování zabezpečovacích postupů v Security Assertion Markup Language (SAML).

- Kvalitnější správa systému - Díky řadě nových vlastností je správa systému komplexnější a zároveň se snáze implementuje. Nové úrovně validace, rozsáhlejší dokumentace a detailnější systémové informace zaručují, že konfigurace systému je validní a že je zachována integrita. Nově byl implementován standard IPv6 a k dispozici jsou též funkce pro zmenšení velikosti databáze v případě, že je znovu potřeba volné místo, podpora uživatelského přizpůsobení instalace pro usnadnění nasazení systému a vylepšení uživatelského rozhraní v portálu pro správu systému.

 


„Všechna tato vylepšení jsou provázena větším výkonem při kompilaci tříd, zpracování XML, dežurnálování, aktivací prostorů jmen (namespace) a v dalších oblastech," dodal R. Nagle.

Více informací o nových funkcích Caché získáte shlédnutím videa společnosti InterSystems na: http://www.youtube.com/watch?v=GnYDN5wO4U8.

 

Komentáře