Investice retailové klientely bude v České spořitelně řídit Pavel Kráčmar

Ředitelem úseku retailové distribuce produktů finančních trhů v České spořitelně, který se zabývá především finančními investicemi fyzických osob, bude od 1. června 2010 Pavel Kráčmar, dosavadní ředitel úseku řízení bilance finanční skupiny České spořitelny.

Investice retailové klientely bude v České spořitelně řídit Pavel Kráčmar


V pozici nahradí Jiřího Humla, který přijal další manažerské výzvy v Erste Group a od 1. června 2010 se stane členem představenstva Slovenské spořitelny zodpovědným za drobné bankovnictví. Nástupce pana Kráčmara oznámí Česká spořitelna v následujících týdnech.

Pavel Kráčmar (1966) působí v Erste Group a finanční skupině České spořitelny  od roku 2000. Za tu dobu pracoval na různých manažerských pozicích. Mimo jiné řídil  restrukturalizaci Investiční společnosti České spořitelny, zaváděl distribuci produktů finančních trhů a šest let řídil útvar obchodování na finančních trzích. V neposlední řadě v pozici ředitele úseku řízení bilance finanční skupiny České spořitelny významnou měrou přispěl k dalšímu zkvalitnění řízení bilance jak na úrovni České spořitelny, tak v celé Erste Group.

Pavel Kráčmar absolvoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT v Praze.. Od roku 1991 působil sedm let ve Státní bance československé /České národní bance. Do České spořitelny přišel z GE Capital Bank.

Komentáře