iPhone 4 v bílém provedení konečně dorazil i do ČR

iPhone 4 je na trhu již téměř rok. V bílé variantě si jej však můžete pořídit až nyní.

iPhone 4 v bílém provedení konečně dorazil i do ČR


Jako nejčastější důvod zpoždění bílého iPhone 4 bývá uváděn fakt, že se u starších verzí iPhonu v tomto barevném provedení objevovaly problémy s praskáním zadní části krytu. Polooficiální vysvětlení toho, proč se bílá varianta aktuální verze iPhone  výrazně  zpozdila, však společnost Apple zveřejnila až v tomto týdnu. Internetové diskuze však i nadále žijí nejrůznějšími spekulacemi o problémech s konstrukcí telefonu nebo konspiračnimi teoriemi o tom, že se jednalo o předem plánovaný krok.

Často se například hovoří o tom, že by bílá barva krytu mohla ovlivnit práci senzoru regulujícího aktivitu displeje nebo snad i snižovat kvalitu pořizovaných fotografií. Objevily se rovněž spekulace o tom, že Apple dostupnost bílé varianty blokovala úmyslně, neboť tak chtěla uměle prodloužit životní cyklus produktu. Bílá varianta je totiž podle mnohých výrazně atraktivnější a s ohledem na cílovou skupinu produktu, která obvykle nemá do kapsy příliš hluboko, existuje šance, že si mnoho majitelů černého iPhone 4 v důsledku hype spojeného s dostupností produktu v nové barvě pořídí také bílé provedení.

Informaci o tom, že se bílý iPhone 4 dostává do prodeje také v České republice, přinesl jako první server Mobil.cz. Podle dostupných zdrojů je u nás zatím k dispozici pouze omezený počet kusů, a to navíc výhradně v 16GB variantě.

Komentáře