Elektronická fakturace a archiv ušetří OBI ČR ročně tisíce hodin práce

V Senátu Parlamentu ČR se 13. 11. 2012 uskutečnilo představení vítězných projektů soutěže IT projekt roku.

Elektronická fakturace a archiv ušetří OBI ČR ročně tisíce hodin práce


Společnost CCV Informační systémy uspěla se svým řešením elektronické fakturace a elektronické archivace obchodních a logistických dokladů ve společnosti OBI Česká republika. Zástupce Senátu, odborné porotce, členy CACIO a další přítomné projekt zaujal především svou komplexností a zajímavou dobou návratnosti. CCV koncipovalo řešení jako ucelenou B2B platformu pro obchodní partnery a společnosti OBI ČR jej poskytuje jako službu (SaaS).

Úspora času a nákladů

Efektivitu implementovaného řešení potvrzuje i Radka Havleová, vedoucí oddělení fakturace OBI ČR: „Měsíčně zpracováváme kolem 32 tisíc faktur, přičemž ruční zpracování jedné faktury zabere průměrně pět minut oproti zhruba deseti sekundám v případě elektronické faktury.“ Díky novému řešení od CCV Informační systémy je OBI ČR nyní nezávislé na použitém formátu elektronické fakturace a může tak přijímat více elektronických faktur od širokého spektra svých dodavatelů. Z tohoto důvodu došlo během necelého roku k nárůstu ze 40 % elektronicky fakturujících dodavatelů na úroveň 70 %. Desetitisíce elektronických faktur ročně navíc oproti dřívějším papírovým fakturám tak údajně znamenají přes dva tisíce hodin ušetřené práce za rok jen při příjmu faktur.

Neméně důležitou součástí řešení je také elektronická archivace veškerých daňových dokladů, a to nejen s ohledem na úsporu místa. Důležité je také zabezpečení souladu s aktuální legislativou. Další informace o projektu Elektronická fakturace a elektronická archivace pro společnost OBI ČR:

http://www.ccv.cz/fileadmin/user_upload/Pripadove_studie/CCV_Pripadova_studie_OBI.pdf


Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com
Komentáře