Veletrh it-sa 2012 se nesl ve znamení mobilní a cloudové bezpečnosti

V polovině října se v německém Norimberku konala třídenní bezpečnostní konference it-sa. Jak akce vypadala?

Veletrh it-sa 2012 se nesl ve znamení mobilní a cloudové bezpečnosti


Zahajovací ceremoniál konference. (Zdroj: it-sa.de) Cornelia Rogall-Grothe, německá tajemnice pro informační technologie, zahajuje konferenci.

Letošní ročník konference se zaměřil především na mobilní bezpečnost, zabezpečení průmyslových sítí, cloudovou bezpečnost, ochranu dat, cyber krimitalitu a další. Konferenci navštívilo více jak 6000 návštěvníků a počet vystavovatelů přesáhl 330.

Kromě novinek ze strany výrobců připravili pořadatelé také doprovodný program, rozdělený na obecnou, technickou a business část. V té technické mohli návštěvníci vidět například živou ukázku hackingu iPhone/iPadu a zařízení s androidem, kterou předváděl Sebastian Schreiber, generální ředitel bezpečnostní společnosti Syss.

V business části například předváděl bezpečnostní expert a bývalý hacker Gunnar Porada zranitelnosti IT systému, díky čemuž si mohli manažeři lépe uvědomit potřebu zabezpečené infrastruktury, které je pro chod firmy velmi důležitá.

Zajímavou novinkou v podobně čtečky čipových karet pro mobilní zařízení představila společnost Kobil Systems. Čtečku lze připojit skrze audio výstup na mobilních zařízeních s operačním systémem Android a iOS, díky tomu lze snadno provádět bezhotovostní karty pomocí Visa či MasterCard i v běžném životě, nejen v prodejnách.

Prostor na konferenci dostaly také začínající a inovativní bezpečnostní firmy, pro které byl vyhrazen zvláštní „startup“ prostor.

Z českých zástupců jste mohli v Norimberku narazit na společnost Avast, které prezentovala své antivirové řešení pro počítače i mobilní zařízení a také zástupce dopravní fakulty ČVUT, jež zde prezentovala své projekty v oblastech bezpečnostních technologií a inženýrství.

Více informací o konferenci a jejím dalším ročníku najdete na oficiálních stránkách it-sa.de.


Úvodní foto: it-sa.de


GalerieKomentáře