Jabra představila nové produkty a ukázala své laboratoře

Společnost GN Netcom, výrobce náhlavních souprav značky Jabra, představila v Kodani několik nových produktů a ukázala své vývojové a testovací laboratoře.

Jabra představila nové produkty a ukázala své laboratoře


Laboratoř GN Netcom

GN Netcom vyrábí pod značkou Jabra náhlavní soupravy, bluetooth sluchátka k mobilním telefonům a hands-free sady do aut. Nejnovější představená zařízení se zaměřují především na sjednocenou komunikaci (unified comunication) a patří mezi ně modely Jabra UC VOICE 150, 250, 550, 750, Jabra SPEAK 410 a Jabra PRO 9450. Jeden z výrobků Jabry, konkrétně Jabra Stone, jsme vloni podrobili recenzi.

Headset Jabra UC Voice 150 je určen pro občasné využití a naopak model s nejvyšším číslem 750 je přímo zaměřen na profesionální a časté využívání sjednocené komunikace. Model SPEAK 410 se uplatní při konferenčních hovorech a je optimalizován pro řešení Microsoft Linc.

Laboratoře s nejnovějšími technologiemi

Při příležitosti představení nových produktů jsme měli možnost navštívit sídlo firmy v hlavním městě Dánska, v Kodani. GN Netcom sídlí na okraji Kodaně a v blízkosti se nachází například dánská centrála IBM.

Jabra má ve své centrále hned několik testovacích a vývojových laboratoří, kde probíhají jak zátěžové testy různých vlastností, tak výzkum kvality zvuku a mikrofonu v různých prostředích. Zajímavý je například test ohýbání USB konektoru, kdy je kabel spolu se závažím namáhán v nejcitlivějším místě (tedy co nejblíže USB koncovce) více jak tří tisíckrát. Podobnými testy procházejí i tlačítka na zařízeních a všechny pohyblivé části a ohebné prvky výrobků.

Kompletní článek s rozsáhlou fotogalerií naleznete na sesterském serveru PC World:

https://pcworld.cz/hardware/jabra-predstavila-v-kodani-nove-produkty-a-ukazala-sve-laboratore-20907

Komentáře