Jaký byl rok 2007 dle Dietera Roskoniho

Dieter Roskoni, marketingový ředitel společnosti Lawson Software pro střední Evropu a vedoucí české a slovenské pobočky, se zamyslel nad rokem 2007 a změnami v ERP, které přinesl.

Jaký byl rok 2007 dle Dietera Roskoniho


Dieter Roskoni, marketingový ředitel společnosti Lawson Software pro střední Evropu a vedoucí české a slovenské pobočky, se zamyslel nad rokem 2007 a změnami v ERP, které přinesl.

"Rok 2007 znamenal pro Českou a Slovenskou republiku začátek nové éry. Novému Lawsonu, který vznikl sloučením švédské Intentie a amerického Lawsonu v květnu 2006, se podařilo získat důvěru svých stávajících zákazníků, a to především díky nabídce robustních ERP řešení, které firmám pomáhají prosadit se mezi konkurencí. Kromě toho jsme se zaměřili na naši cílovou skupinu v oborech Food&Beverage (potravinářství) a Services (služby a maloobchod), a vytvořili jsme zde stabilní projekty.

Jako globální trend pro rok 2008 vidíme rostoucí poptávku po integraci mezi různými pracovišti na straně jedné a zvyšující se potřebu integrace a prostupnosti aplikací na straně druhé. Také poptávka po cenově výhodných Hardware, Software a Services se v příštím roce dostane do popředí zájmu nejen našich zákazníků.

Na lokální úrovni očekáváme růst vlivu kvality při rozhodování se o koupi softwaru (např. funkce Track/Trace - sledovatelnost v oblasti Food&Beverage). Stejně tak bude podle našeho názoru stoupat požadavek po kompletních integrovaných SW sadách.

Co se týče koncových uživatelů, bude v příštím roce občany zajímat především plánované zavedení Eura na Slovensku k 1.1.2009. O rozruch na trhu ERP se podle mého názoru postarají také samotní výrobci softwaru. Tito momentálně dodávají tři základní modely: SaaS (Software as a Service), in-house a kombinaci obou předchozích. Poslední zmiňovaný model nabízí SAP, vedoucí dodavatel ERP systémů na českém a slovenském trhu. Ale také Lawson bude mít v roce 2008 co nabídnout: nejnižší náklady na vlastnictví softwaru - TCO (Total Cost of Ownership), které bez pochyby představují zajímavou alternativu k již zmíněnému SAPu nebo Oracle. Náš zájem budeme i nadále soustředit na specifická odvětví průmyslu a na potřeby středně velkých firem."

Komentáře