Jan Medřický novým CEO společnosti SAS, Jana Žižková odchází

Jan Medřický novým CEO společnosti SAS, Jana Žižková odchází


Společnost SAS dnes oznámila změnu na postu generální ředitele české pobočky; stal se jím Jan Medřický. Ten do SASu přichází s více než desetiletými zkušenostmi z oboru ze společností Oracle, NCR, Informatica a Sybase. SAS zároveň uvedl, že společnost opouští ředitelka pro region CSEE (střední a jihovýchodní Evropa) Jana Žižková.

Jan Medřický absolvoval studia managementu, ekonomiky, anglického jazyka a psychologie na Národním vzdělávacím institutu v Praze. Dále pak vystudoval Policejní akademii, kterou zakončil diplomovou prací na téma Počítačová kriminalita a její trendy.

„Jsem velmi rád, že mohu pracovat pro společnost SAS, která je jedním z nejvýznamnějších světových lídrů na trhu business analytics. Mým hlavním cílem bude, aby postavení společnosti SAS v České republice odpovídalo jejímu postavení ve světě. Jednou z priorit bude další diversifikace aktivit společnosti SAS do nových odvětví mimo již tradiční finanční sektor a telekomunikace a vytvoření tolik potřebného partnerského kanálu," uvedl Jan Medřický.

 

Ředitelka společnosti SAS pro region CSEE (střední a jihovýchodní Evropa) Jana Žižková opouští společnost po více než 12 letech. Její novou náplní budou projekty v Jihoafrické republice, kam se zároveň stěhuje.

Komentáře