Jan Zadák byl jmenován senior viceprezidentem a výkonným ředitelem divize HP Enterprise Business

Společnost HP oznámila, že Jan Zadák byl s okamžitou platností jmenován senior viceprezidentem a výkonným ředitelem divize HP Enterprise Business pro region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika).

Jan Zadák byl jmenován senior viceprezidentem a výkonným ředitelem divize HP Enterprise Business


Úkolem Jana Zadáka v nové pozici bude řízení celé organizace HP Enterprise Business v regionu EMEA – vedení týmu odpovědného za strategii společnosti v oblasti EMEA a rozvoj spolupráce s klíčovými partnery. Jeho přímým nadřízeným se stává Thomas E. Hogan, výkonný viceprezident pro obchod, marketing a strategii v obchodní jednotce HP Enterprise Business, jejíž obrat je přes 54 miliard amerických dolarů ročně.

V nové pozici bude rovněž zodpovědný za profitabilní růst všech dílčích divizí obchodní jednotky HP Enterprise Business – podnikových úložných zařízení, serverů, síťových prvků, softwaru a služeb. Řídit bude také obchodní a marketingové činnosti pro zákazníky z řad podniků i veřejného sektoru v celém regionu.

 

Jan Zadák dosud pracoval ve společnosti HP na pozici senior viceprezidenta a obchodního ředitele divize Enterprise Business (původně TSG – Technology Solution Group) pro oblast EMEA, na niž byl jmenován 1. června 2007. V nové pozici vystřídá Francesca Serafiniho, který byl nově jmenován na post výkonného ředitele HP pro oblast rozvojových trhů.

Před svým nástupem do HP pracoval Jan Zadák pět let ve společnosti Olivetti, v níž zastával několik vedoucích obchodních a marketingových pozicí v rámci České republiky i středoevropského a východoevropského regionu. Klíčovým pro práci v HP se stal rok 1997, kdy nastoupil na pozici regionálního obchodního ředitele pro síťové a komunikační produkty společnosti Compaq Computer. V roce 2001 byl následně jmenován generálním ředitelem společnosti Compaq Computer v České republice.

Po spojení Compaqu s HP v roce 2002 se stal obchodním ředitelem divize Enterprise Systems Group (ESG) regionu ISE (International Sales Europe – Střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika). V této pozici se výrazně zasloužil o úspěšné spojení HP a Compaqu v celém regionu. Od října 2004 do dubna 2007 byl viceprezidentem a výkonným ředitelem divize tehdejší divize HP TSG (nyní HP Enterprise Business) v regionu ISE. Po rozdělení regionu ISE zastával tuto pozici pro subregion CEE (Střední a východní Evropa).

Jan Zadák vystudoval v roce 1988 Elektrotechnickou fakultu na ČVUT v Praze. Následně se na této fakultě věnoval i doktorandskému studiu s ročním studijním pobytem na univerzitě v Erlangenu-Norimberku v Německu a v roce 1992 na ČVUT dokončil doktorát. Jan Zadák je ženatý, má 2 dcery, hovoří plynně anglicky, pasivně německy, rusky a italsky. Jeho nejoblíbenějšími volnočasovými aktivitami jsou golf, posilovna a četba.

Komentáře