Jedna z nejrychlejších mobilních sítí se spouští ve Švédsku

Síť se díky HSPA stává až pětkrát rychlejší než běžné 3G sítě. Zákazníci 3 dosáhnou rychlosti stahování v průměru mezi 1 Mbps a 1,5 Mbps. Maximální rychlost je až 3 Mbps a v příštím roce by měla vzrůst na 7,2 Mbps.

Jedna z nejrychlejších mobilních sítí se spouští ve Švédsku


***tisková zpráva společnosti Ericsson
Skandinávský mobilní operátor, společnost 3, spustil včera jednu z nejrychlejších širokopásmových sítí na světě. Super rychlá síť byla spuštěna do živého provozu ve Švédsku.
Vylepšení sítě o technologii HSPA (High Speed Packet Access) přinese klientům 3 novou generaci mobilních služeb, včetně mobilního širokopásmového připojení, mobilního videa či stahování hudby. Ericsson dodal pro síť 3 HSPA zařízení, software i implementační služby.

Síť 3 se nyní díky HSPA stává skutečně super rychlou a je přibližně padesátkrát rychlejší než vytáčené připojení a až pětkrát rychlejší než běžné 3G sítě. Zákazníci 3 dosáhnou rychlosti stahování v průměru mezi 1 Mbps a 1,5 Mbps. Maximální rychlost je přitom až 3 Mbps a v příštím roce by měla ještě vzrůst na 7,2 Mbps.
Shlomo Liran, CEO operátora 3 prohlásil: „Těší mě, že jsme jedním z prvních operátorů na světě, kteří spustili HSPA, u nás mu říkáme Turbo3G, s takovou rychlostí. Technologie Ericssonu nám dovoluje provozovat mobilní širokopásmovou síť už od počátku s rychlostmi až 3,6 Mbps, jako náhradu pro pevná širokopásmová řešení nejen pro uživatele mobilů, ale i pro domácnosti a menší firmy.“
„Dodali jsme HSPA operátorům na všech kontinentech a jsme rádi, že se podílíme na příchodu mobilního širokopásmového připojení právě do Švédska. Operátor 3 se stává prvním operátorem, který ve Švédsku může firemním i soukromým zákazníkům nabízet nové a všestrannější služby umožněné díky HSPA,“ dodává Carl-Henric Svanberg, prezident a CEO Ericssonu.
Datové karty od 3 budou zvlášť užitečné pro firemní uživatele. Umožní vysokorychlostní datový přístup ve Švédsku, umožní jim podnikat efektivněji a úsporněji, takže získají další konkurenční výhodu. Například lidé, kteří musí hodně cestovat a používají bezdrátové připojení či videokonference, budou mít téměř neustálý přístup k informacím a datům, které byly dosud dostupné jen v kanceláři.
Během následujícího roku budou Ericsson a 3 pokračovat ve zlepšování pokrytí sítě a vylepšovat software tak, aby dosahovala ještě vyšších rychlostí.

Komentáře