Kam kráčí české Bezdrátové sítě?

V pátek 19. září se v malé obci Rabí na Šumavě uskutečnila odborná konference určená pro všechny lokální poskytovatele Internetu v ČR.

Kam kráčí české Bezdrátové sítě?


V pátek 19. září se v malé obci Rabí na Šumavě uskutečnila odborná konference určená pro všechny lokální poskytovatele Internetu v ČR.

Generálním partnerem konference byla společnost Sloane Park, která poskytuje 38% z celkového objemu internetové konektivity prodané v ČR. Dalšími partnery konference byla také společnost Alcoma a Vanco.Net.

Konference se zúčastnilo 185 majitelů, jednatelů a techniků bezdrátových sítí z celé ČR. Další stovky uživatelů konferenci sledovalo v živém streamovaném přenosu, který byl dostupný na serveru Internet pro všechny i na serveru generálního partnera firmy Sloane Park.

Živý přenos současně v jednu dobu sledovalo více než 180 lidí a celkem ho v průběhu dne shlédlo více jak 2300 diváků. Mezi účastníky konference byli i zástupci poskytovatelů Internetu ze Slovenska a Maďarska.

Předseda sdružení Miloslav Sova k celé akci říká „ Konference předčila naše očekávání. V malé obci na Šumavě se podařilo uspořádat akci, která dle mého názoru zdatně konkurovala jiným velkým telekomunikačním konferencím. On-line přenos probíhal prakticky bez problémů, díky technikům VanCo.netu byl již druhý den k dispozici kompletní 8 hodinový záznam, takže se o vyspělých technologiích pouze nepřednášelo, ale šli jsme z kůží na trh a neváhali jsme je taky využít. Poděkování patří však především společnosti Sloane Park a Alcoma díky kterým na účastníky čekal po skončení bohatý program a vzájemná výměna zkušeností mezi účastníky probíhala až do brzkých ranních hodin. „

Martin Hruška, generální ředitel společnosti Sloane Park dodává:“ konference jednoznačně ukázala, že další směr vývoje i mezi menšími poskytovateli je nabídnout internetové připojení i přes optiku a nabízet zákazníkovi další přidané služby jako je například IPTV a tím si zajistit konkurence schopnost vůči velkým hráčům na trhu“

Kompletní záznam z konference je zde http://www.internetprovsechny.cz/konference/stream.php

Komentáře