Kapsch dokončil akvizici společnosti Data Storage

Společnost Kapsch BusinessCom dokončila akvizici české firmy Data Storage, která je úzce specializována na dodávky komplexních „enterprise-level“ řešení v oblasti zálohování, archivace, migrace, ukládání a správy dat IS.

Kapsch dokončil akvizici společnosti Data Storage


Společnost Kapsch BusinessCom dokončila akvizici české firmy Data Storage, která je úzce specializována na dodávky komplexních „enterprise-level“ řešení v oblasti zálohování, archivace, migrace, ukládání a správy dat IS v prostředích heterogenních systémů, multiplatformních databázových systémů a privátních i veřejných cloudů. Detailní podmínky transakce nebudou po dohodě obou stran zveřejněny.

Tato akvizice naplňuje strategii společnosti Kapsch BusinessCom, kterou je nárůst podílu na tuzemském trhu informačních technologií. Akvizice Data Storage dále rozšířila portfolio služeb Kapsch a posílila technologickou základnu, což podle tiskového vyjádření v konečném důsledku přinese další benefity zákazníkům obou společností. Data Storage se nyní stane významnou součástí Kapsch BusinessCom. „Díky této transakci uskutečňujeme další krok v rozšíření portfolia našich služeb. Tým Kapsche bude zároveň obohacen o specialisty Data Storage, kteří budou mít zase možnost těžit z bohatých zkušeností skupiny Kapsch v oblasti velkých infrastrukturních řešení,“ říká Karel Feix, jednatel a ředitel Kapsch BusinessCom.

Společnost Data Storage byla založena Liborem Koudelou v roce 1998 a od té doby neustále posilovala postavení na svém specializovaném trhu. S růstem významu zálohování a archivace velkých objemů dat rostly i tržby společnosti. Data Storage má v současné době přes 200 zákazníků z oblasti privátního i veřejného sektoru. „Jsem velmi rád, že naším novým vlastníkem se stává právě Kapsch. Jsem přesvědčen, že tato transakce přináší zajímavé možnosti pro zákazníky i zaměstnance obou společnosti. Osobně jsem přijal nabídku působit na manažerské pozici v rámci společnosti Kapsch BusinessCom, kde budu zodpovědný za řízení služeb a produktů v oblasti infrastruktury a budu také nadále působit v pozici jednatele Data Storage,“ říká Libor Koudela, zakladatel a dosavadní jednatel Data Storage. Dalším jednatelem se stal také Karel Feix.

Na straně prodávajícího působila při akvizici jako finanční poradce společnost Patria Corporate Finance, právní služby poskytla advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners. Právním poradcem společnosti Kapsch BusinessCom byli Vejmelka & Wünsch.


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře