Kaspersky: 55 % evropských firem nemá zabezpečenou virtuální infrastrukturu

Více než polovina firem, které zavedly nebo plánují v brzké době zavést virtualizační technologii, zatím neplánuje implementaci relevantních bezpečnostních prvků pro svá virtuální prostředí.

Kaspersky: 55 % evropských firem nemá zabezpečenou virtuální infrastrukturu


Tento údaj vyplývá z nedávného průzkumu, jejž provedla agentura O+K Research pro společnost Kaspersky Lab. Průzkum probíhal mezi IT manažery středních a velkých firem, které již virtuální infrastrukturou disponují, nebo plánují její implementaci v dohledné době.

Průzkum proběhl v březnu 2012 a potvrdil, že virtuální infrastrukturu využívá stále více firem. Virtualizaci serverů v současné době implementuje nebo již implementovalo 62 % evropských firem, 35 % firem se připravuje na implementaci virtuální desktopové infrastruktury a 33 % na virtualizaci datových úložišť. Z průzkumu rovněž vyplývá, že firmy již mají s používáním virtualizačních technologií značnou zkušenost – v Evropě jde o bezmála dva roky.

42 % evropských odborníků pracujících v IT se domnívá, že bezpečnostní rizika ve virtuálním prostředí jsou nižší nebo dokonce výrazně nižší než ve fyzické infrastruktuře. 36 % z nich pak má za to, že tato rizika jsou v obou prostředích přinejmenším stejná.

Míra zavádění speciální bezpečnostní technologie ve virtualizovaných prostředích je nebezpečně nízká: 55 % evropských firem o bezpečnostní řešení pro virtuální infrastrukturu buď vůbec nemá zájem, jiné o něj sice stojí, ale jejich nasazení neplánují. Implementaci bezpečnostních technologií pro svá virtualizovaná prostředí potvrdilo pouhých 18 % evropských společností.Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com
Komentáře