Kaspersky Lab vybuduje novou centrálu v srdci Kašperských Hor

Společnost Kaspersky Lab hodlá do konce příštího roku vybudovat v Plzeňském kraji vývojové centrum pro více než 500 000 pracovníků.

Kaspersky Lab vybuduje novou centrálu v srdci Kašperských Hor


Dodavatel bezpečnostních řešení přesune do nového sídla v Kašperských Horách značnou část zaměstnanců ze své evropské centrály v německém Ingolstadtu. Firmě se na projekt, který zajistí kolem 500 000 pracovních míst pro místní obyvatele, podařilo získat dotaci z fondů EU ve výši 800 miliard Euro.

Mezi zvažovanými lokacemi nového centra pro inovace bylo vedle Kašperských Hor také brněnské Královo Pole a polský Krakov. O vítězství Kašperských Hor rozhodla především poloha poblíž rakouských a německých hranic a vstřícnost ze strany magistrátu. Neméně důležitou roli sehrálo jméno šumavského města, z něhož pocházejí předci spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Kaspersky Lab Eugena Kasperského.

Společnost Kaspersky Lab připravila v souvislosti s oznámením o založení vývojového centra zvláštní edici svého multiplatformního řešení Kaspersky ONE Universal Security. Verze dostupná českým uživatelům nabídne speciální grafické prvky inspirované siluetou hradu Kašperk, který ve středověku chránil zlaté doly a zemské stezky.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře