Kdo je nejnebezpečnější hudební celebrita na internetu?

Kanadská rockmetalová skupina Three Days Grace je podle průzkumu společnosti McAfee nejnebezpečnější hudební celebritou – alespoň pokud jde o hledání na Internetu.

Kdo je nejnebezpečnější hudební celebrita na internetu?


Kromě skupiny Three Days Grace se počítačoví podvodníci snaží zneužívat i popularity dalších hvězd hudebního světa. Hudební fanoušci, kteří vyhledávají na Internetu informace o svých oblíbených hvězdách, riskují, že se dostanou na weby pokoušející se o distribuci spywaru, adwaru, virů a dalších druhů malwaru.Na druhém místě v pořadí nebezpečnosti se umístila zpěvačka Beyoncé, třetí je Katy Perry (viz žebříček níže). Překvapivě méně nebezpečného obsahu se naopak váže k takovým celebritám, jako je zpěvák Justin Bieber, raper Jay-Z nebo herečka Miley Cyrus. Společnost McAfee získala tato data pomocí své aplikace McAfee SiteAdvisor, která kontroluje weby z hlediska toho, zda pro uživatele mohou představovat hrozbu. Pořadí je stanoveno podle podílu rizikových webů ve výsledcích vyhledávání.

Po zadávání jakýchkoliv osobních informací na těchto webech hrozí, že návštěvník se stane obětí phishingu nebo terčem spamu. Riskantní je samotné vyhledávání informací o celebritách, ještě více ale hledání a stahování obsahu vydávaného za spořiče obrazovky, tapety na plochu operačního systému, fotografie, videa nebo vyzváněcí melodie pro mobilní telefony.

 

Nejnebezpečnější celebrity hudebního světa v 1. polovině roku 2010

 

1.   Three Days Grace – kanadská rocková skupina

2.   Beyoncé – zpěvačka

3.   Katy Perry – zpěvačka

4.   Alicia Keys – zpěvačka

5.   Jason Derulo – zpěvák

6.–7.         Avril Lavigne & Lil' Wayne – zpěvačka/zpěvák

8.   Adam Lambert – zpěvák

9.   Rihanna – zpěvačka

10. Trey Songz – zpěvák

 

Zdroj: McAfee, červenec 2010

Komentáře