Kerio oznamuje vydání Operator ve verzi 1.1

Kerio Technologies oznamuje vydání Kerio Operator 1.1, IP telefonního systému pro malé firmy.

Kerio oznamuje vydání  Operator ve verzi 1.1


Kerio Operator 1.1 je  telefonní systém, který podle svých autorů přináší kvalitnější hlasovou komunikaci, kontroluje telefonní výdaje a umožňuje uživatelům být na příjmu kdekoliv. Díky použití standardního VoIP protokolu je Kerio Operator kompatibilní s libovolným zařízením a poskytovatelem služby SIP. Dokáže také automaticky konfigurovat většinu běžných telefonů.

Některé z nabízených novinek:

•    Ochrana proti uhodnutí SIP hesla – zablokuje IP adresu, ze které proběhne specifikované množství neúspěšných pokusů o přihlášení a chrání tak systém před neoprávněným přístupem a zneužitím.
•    Detekce podezřelého chování – správce IT může nastavit „pravidla“ pro běžné zvyklosti při používaní telefonního systému a monitorovat jeho chování. Pokud uskutečňované hovory neodpovídají těmto pravidlům (např. velké množství mezinárodních hovorů, volání do exotických lokalit), systém ho na tuto skutečnost automaticky upozorní a administrátor může zasáhnout.
•    Integrace emailu a hlasové schránky – integrace s Kerio Connect umožňuje uživatelům přistupovat k hlasovým odkazům ve schránce prostřednictvím e-mailu a uložené zprávy poslouchat či mazat přímo v e-mailovém klientovi.
•    Automatická konfigurace – Automatické „plug-and-play“ nastavení telefonů odstraňuje komplikace spojené s konfigurací nových telefonů v síti. Kerio Operator podporuje mnoho populárních modelů značek Cisco, Linksys, Snom a nově i Polycom.
•    Automatické hlasové menu – Služba automatické obsluhy hovor příjme a volajícího provede nabídkou voleb nebo umožní přímo vytočit linku či jméno volajícího.
•    Osobní vyzváněcí skupiny – jedna linka může být přidělena více telefonům. Příchozí hovory budou vyzvánět na stolním telefonu v kanceláři i softwarovém telefonu nainstalovaném v počítači a v chytrém telefonu
•    Vylepšená podpora NAT – umožňuje bezpečné nasazení Kerio Operator 1.1 ve veřejné síti s telefony za firewallem nebo obráceně zapojení Kerio Operator 1.1 v privátní síti a provozování některých telefonů v Internetu.

Kerio Operator je k dispozici ve formě softwarového zařízení na vlastním optimalizovaném a zabezpečeném operačním systému, a ve formě virtuálního zařízení pro VMware, které umožňuje okamžité ostré nasazení nebo testování produktu na běžném PC. Ve vybraných zemích jsou rovněž nabízeny dva modely hardwarového zařízení Kerio Operator Box. Základní stolní provedení Kerio Operator Box 1210 dokáže zpracovat až 40 současných hovorů. Serverové provedení 1U  pro montáž do racku Kerio Operator Box 3210 obslouží až 150 současných hovorů. Kerio Operator Box 3210 může být na objednávku vybaven rozšiřující ISDN kartou Digium TE122 T1/E1 nebo EuroISDN kartou Digium B410.

Komentáře