Kerio Workspace - nástroj pro sdílení souborů v pracovních skupinách

Společnost Kerio Technologies oznámila uvedení produktu Kerio Workspace – nástroje, který usnadňuje týmovou spolupráci a umožňuje sdílet dokumenty, soubory, poznámky, diskuse a multimediální obsah.

Kerio Workspace - nástroj pro sdílení souborů v pracovních skupinách


Kerio Workspace podle svých autorů poskytuje pracovním týmům centrální místo pro ukládání souborů, nápadů, pravidel, poznámek, komentářů a informací o projektech. Noví členové týmu díky Workspace získají potřebné informace a mohou začít pracovat a vytvářet nové dokumenty, aniž by se museli něco nového učit a instalovat si specializovaný software. Všichni členové týmu mohou být navíc průběžně informováni o dění a změnách v oblastech, které je zajímají.

Kerio Workspace umožňuje organizaci projektů a informací, k jeho použití navíc stačí běžný WWW prohlížeč. Některé týmy jej využijí jako centrální úložiště souborů s možností sledování jejich jednotlivých verzí. Pro jiné je hlavní předností možnost vytvářet, ukládat a sdílet obsah přímo na webových stránkách v Kerio Workspace a úložiště souborů je jen doplňkem.

„Kerio Workspace je kombinací platformy pro správu dokumentů a serveru pro sdílení souborů,“ říká Scott Schreiman, CEO společnosti Kerio Technologies.

•    Organizace souborů – ukládání a organizace textů, audiovizuálních záznamů a dalších informací do určených sekcí. Překážky, které brání týmové spolupráci, by měly být odstraněny a zároveň lze sledovat průběh prací na  důležitých projektech.

•    Sdílení obsahu – sdílení dokumentů, audiovizuálních záznamů a jiných souborů s možností nastavení přístupových práv pro jednotlivé uživatele (někteří kolegové mohou soubory upravovat, zatímco jiní pouze prohlížet). Požadované informace lze navíc najít pomocí vyhledávacího nástroje.

•    Úpravy dokumentů – Chcete-li provést úpravy v souboru, nemusíte jej stahovat. Volbou v kontextové nabídce lze soubor otevřít přímo v příslušné aplikaci. Po skončení úprav a zavření aplikace se nová verze souboru automaticky nahraje zpět na server.

•    Sledování změn – lze sledovat komentáře a změny provedené ostatními členy týmu. Tyto informace je také možné zasílat e-mailem.

•    Podpora pro iPhone a iPad – Kerio Workspace nabízí také speciální verzi webového rozhraní optimalizovanou pro rozlišení obrazovek zařízení iPad a iPhone.

Komentáře