Konference Gartner IT Leadership Trends odhalila budoucí trendy v podnikovém IT

Ve středu 22. 6. 2011 se v Praze uskutečnila historicky první konference analytické společnosti Gartner ve středoevropském regionu.

Konference Gartner IT Leadership Trends odhalila budoucí trendy v podnikovém IT


Ve středu 22. 6. 2011 se v Praze uskutečnila první konference analytické společnosti Gartner ve středoevropském regionu. Akce s názvem Gartner IT Leadership Trends se zúčastnilo na dvě stovky hostů, převážně z řad IT manažerů a CEO  z firem a státních institucí z České republiky a Slovenska, a čtyři analytici a viceprezidenti společnosti Gartner. Konference Gartner IT Leadership Trends se konala v pražském hotelu Marriott ve spolupráci s odbornými asociacemi CACIO a ICT Unie a za podpory vydavatelství Tate International a společností EMC, IBM, VMware, ANECT, Cleverlance a Profinit.

„Konference vychází z formátu akcí, kterých Gartner v Evropě pořádá zhruba dvacet do roka. Delší dobu jsme usilovali o to, aby se konference konala přímo v Praze,“ říká ředitel místního zastoupení společnosti Gartner, Oldřich Příklenk.

Úvodní prezentaci přednesl analytik společnosti Gartner John Mahoney. Ve svém vystoupení se zaměřil na dvě hlavní témata: na význam informačních technologií pro byznys a na roli informatiky v moderní organizaci.  Podle Mahoneyho bude IT přispívat k dlouhodobému ekonomickému růstu a bude v následujících patnácti letech zdrojem zásadních inovací.

Z technologických trendů, které ovlivní byznys, John Mahoney vybral některé opomíjené, ale přesto zásadní: nástup vlny inovací související s elektřinou - od ekologicky šetrné výroby přes technologie Smart Grid až po elektromobily nebo LED světla, rozšířenou realitu, mobilní robotické přístroje nebo „Thingternet“ – věci nebo zařízení, vybavené senzory, konektivitou a určitým stupněm umělé inteligence, autonomně komunikující přes internet. Manažeři informatiky by se podle Mahoneyho měli s co největším okruhem těchto technologií budoucnosti důkladně seznámit, aby poznali jejich potenciál a mohli je případně ve svých organizacích využít.

 

 

S dalšími prezentacemi pak v průběhu dne vystoupili Will Cappelli („Cloud Computing – Reality and Hype“), Martin Plessow („Building World Class IT Strategies“) a Jay Pultz („Building Your Roadmap Towards World Class IT Performance and Agility“). Prezentace analytiků doplnily případové studie hlavních sponzorů konference, workshop pro manažery informatiky na téma správné komunikace významu IT pro firmu a nakonec závěrečná panelová diskuse s manažery informatiky z České republiky a Slovenska, moderovaná ředitelkou pro rozvoj obchodu ve společnosti Gartner Danou Bérovou.

„Naším cílem bylo poskytnout kromě obsahu také platformu pro výměnu názorů mezi vrcholovými manažery IT, usnadnit sdílení jejich konkrétních zkušeností a umožnit navázání nových kontaktů,“ vysvětluje Dana Bérová.

Komentáře