Konica Minolta kupuje společnost Robinco

Zástupci české pobočky Konica Minolta a majitelé společnosti Robinco CS dnes podepsali smlouvu o akvizici společnosti Robinco CS.

Konica Minolta kupuje  společnost Robinco


Zástupci české pobočky Konica Minolta a majitelé společnosti Robinco CS dnes podepsali smlouvu o akvizici společnosti Robinco CS, dodavatele digitálních kopírek, tiskáren a strojů pro zpracování korespondence. Konica Minolta převzala 100 % akcií firmy. Společnost Robinco CS s 50 zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun funguje na českém trhu od roku 1993. Soustředí se na prodej a servis digitálních multifunkčních strojů a tiskáren značky Develop, Konica Minolta, Xerox nebo OKI, tiskových strojů RISO a strojů pro zpracování korespondence Pitney Bowes.

„Po vzájemné dohodě s majiteli společnosti Robinco jsme se rozhodli koupit kompletní balík akcií firmy. Chceme využít obchodního potenciálu a zkušeností Robinca například s oblastí frankovacích strojů, my naopak můžeme poskytnout komplexní portfolio tiskových a dokumentových řešení, technologické know-how a zázemí silné firmy. Akvizice nám také umožní spojit síly a být úspěšnější u zákazníků, kde jsme dosud vystupovali samostatně v konkurenčním prostředí,“ vysvětlil hlavní důvody akvizice Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Komentáře