Kyocera představuje nové A4 monochromatické multifunkce

Novou řadu kompaktních monochromatických A4 multifunkčních zařízení značky Kyocera uvádí na český trh společnost Janus.

Kyocera představuje nové A4 monochromatické multifunkceNové stroje nabízí rychlost tisku a kopírování až 35 stran za minutu, vytištění první stránky do 7 sekund, disponují oboustranným podavačem originálů a duplexním tiskem. Strukturovaný pětiřádkový LCD displej nabízí přístup ke všem funkcím, které uživatel potřebuje, a široká flexibilita médií a volitelné podavače papíru zase podpoří individuální potřeby výstupu dokumentu.

Standardní tisky jsou v případě FS-1030MFP a FS-1130MFP pořizovány s rozlišením 1 800 x 600 dpi, stroje FS-1035MFP a FS-1135MFP dokáží tisknout v rozlišení 1 200 x 1 200 dpi. Skenování a kopírování je pak u všech zařízení možné v rozlišení 600 x 600 dpi. Provozní náklady na vytištění jedné strany A4 činí 0,35 Kč u FS-1035MFP/FS-1135MFP a 0,69 Kč u FS-1030MFP/FS-1130MFP.

Všechna zařízení jsou založena na technologii Ecosys. Jsou tedy podle vyjádření výrobce vybavena komponenty s dlouhou životností, které zvyšují jejich odolnost a snižují náklady na údržbu, správu a spotřební materiál, a tím i celkové náklady na vlastnictví (TCO). Životnost tiskového válce, vývojnice a zažehlovací jednotky je u strojů FS-1030MFP, FS-1030MFP/DP, FS-1130MFP, FS-1035MFP/DP a FS-1135MFP navržena na 100 000 stran. Jediným spotřebním materiálem je toner, čili odpadní materiály nezatěžují životní prostředí. Modulární konstrukce umožňuje přidávání funkcí a integrovaný systémový software zajišťuje dlouhodobou síťovou kompatibilitu.

Díky vlastnímu řídícímu jazyku PRESCRIBE IIc poskytují multifunkce uživatelům možnost nezávisle na systému vytvářet grafická zobrazení, loga a formuláře (dokonce i vícedílné) a ukládat a aktualizovat je přímo v tiskárně. Tím odpadá jejich zpracování v tiskových souborech, navíc jsou přístupné podle potřeby, což zároveň snižuje i zatížení sítě.

Zabudovaný prohlížeč KM-NET Viewer zase umožňuje komplexní monitorování a kontrolu všech tiskáren a digitálních multifunkčních zařízení Kyocera z kteréhokoli PC a zajišťuje tak správu sítě. Podporuje rovněž standardizovaný protokol SNMP.

Funkce Monitor stavu zobrazuje aktuální stav tiskáren a poskytuje přímý přístup do příkazového centra, kde lze modifikovat složitější nastavení, která není možno provádět standardními ovladači (např. síťová nastavení, nastavení klidového režimu nebo blokování ovládacího panelu).

V plném provozu hodnoty dosahují tiskárny hlučnosti 55 dB(A), při poloviční rychlosti kopírování a tisku 49 dB(A), a v pohotovostním režimu pak 30 dB(A). Nové modely Kyocera dále disponují režimem automatického vypnutí, během něhož si multifunkce vystačí s příkonem 0,5 W nebo méně, což zajišťuje nižší spotřebu energie.

Všechny stroje jsou vybaveny procesorem PowerPC 440 s frekvencí 667 MHz a pamětí 256 MB volně rozšiřitelnou na 768 MB. Stroje standardně obsahují dva zásobníky papíru, jeden univerzální na 250 listů a druhý víceúčelový – přihrádku na 50 listů. Volitelnými doplňky lze vstupní kapacitu rozšířit až na 800 listů. Standardní výstupní kapacita činí 250 listů potiskem dolů.

Mezi standardní rozhraní vybraných přístrojů patří USB 2.0 (vysokorychlostní), USB Host, Fast Ethernet 10/100/Base-TX, slot pro volitelný tiskový server (není u FS-1130MFP, FS-1135MFP) a slot pro volitelnou paměťovou CompactFlash kartu. Soubory PDF lze vytisknout přímo z paměti USB Flash (např. z USB disku) přes hostitelské rozhraní. Požadované dokumenty je možno vybrat přímo z ovládacího panelu tiskárny bez prostřednictví počítače

Zařízení jsou dostupná prostřednictvím široké distribuční sítě (více na http://www.janus.cz) za cenu od 10 900 bez DPH pro koncového uživatele.


Úvodní foto: Janus


GalerieKomentáře