Kyocera získala Modrého anděla

Společnost Kyocera obdržela pro své laserové tiskárny FS-2000D, FS-3900D, FS-4000DN a FS-6950DN německé ekologické označení „Blue Angel“.

Kyocera získala Modrého anděla


Společnost Kyocera obdržela pro své laserové tiskárny FS-2000D, FS-3900D, FS-4000DN a FS-6950DN německé ekologické označení "Blue Angel".

Smyslem označení "Blue Angel" (Modrý anděl) je minimalizovat dopad škodlivých látek, energetické spotřeby a odpadu na životní prostředí. Pro zajištění ještě větší ochrany byla kritéria pro Modrého anděla od ledna 2007 zpřísněna - týkají se měření chemických emisí, regulace spotřeby elektrické energie a úrovně produkovaného hluku.

Tisková zařízení společnosti Kyocera FS-2000D, FS-3900D, FS-4000DN a FS-6950DN novým požadavkům vyhověla, proto i nadále mohou využívat značku "Blue Angel". Základem ohleduplnosti tiskáren a multifunkčních zařízení Kyocera vůči životnímu prostředí je technologie ECOSYS.

Koncept ECOSYS je založen na třech základních pojmech - EKOnomie, EKOlogie a SYStémovost. Náklady na tisk u ECOSYS zařízení patří k nejnižším ve své třídě. Minimální množství odpadu garantuje neobvykle dlouhá životnost válce a vývojnice, které často vydrží po celou životnost stroje. Válec a vývojnice jsou navíc oddělené od toneru, což umožňuje výměnu pouze tonerového zásobníku. Proto, pokud dojde toner, není nutné měnit vše najednou, jak tomu je zvykem u běžných tiskáren.

Spojení tiskových zařízení Kyocera s označením "Blue Angel" sahají až do roku 1997 - model FS-1700 byl první tiskárnou na světě, která se tímto ekologickým oceněním mohla honosit. Od té doby získávají Modrého anděla další a další generace tiskových strojů Kyocera.
"Ocenění Blue Angel pro zákazníky znamená, že daný produkt je ekologický a dokázal splnit přísná kritéria. Za posledních 10 let se zatím nestalo, že by zařízení Kyocera tyto podmínky nesplnilo. Naši zákazníci si proto mohou být jisti, že využívají ekologické tiskárny a multifunkční zařízení, šetrné k životnímu prostředí i k jejich peněžence," vysvětluje Martin Januš, ředitel společnosti JANUS, která značku Kyocera v České republice zastupuje.

Komentáře