Lenovo a EMC uzavírají partnerství v oblasti serverů a úložných zařízení

Společnosti Lenovo a EMC Corporation oznámily uzavření partnerství, které by mělo pozici Lenova v oblasti standardních serverů a síťových úložných řešení a rozšířit působnost EMC v Číně a dalších klíčových rychle rostoucích trzích.

Lenovo a EMC uzavírají partnerství v oblasti serverů a úložných zařízení


Nové partnerství by podle souvisejícího tiskového prohlášení mělo podnítit inovace a další výzkum a vývoj v oblasti serverů a úložišť. Partnerství je strategickým poutem využívajícím ve třech hlavních oblastech:

• Lenovo a EMC vytvořily vývojový program serverových technologií, který rozšíří možnosti společnosti Lenovo v segmentu standardních serverů x86. Tyto servery budou uvedeny na trh společností Lenovo a instalované postupně do vybraných systémů pro ukládání dat firmy EMC.

• Společnosti vytvořily OEM a velkoobchodní vztah, ve kterém bude Lenovo poskytovat EMC síťové řešení pro ukládání dat nejprve svým zákazníkům v Číně s následným rozšiřováním na ostatní světové trhy, v souladu s rozvojem svého podnikání v oblasti serverů.

• EMC a Lenovo plánují přinést určitá aktiva a zdroje z podniku společnosti EMC Iomega do nového společného podniku, který bude poskytovat Network Attached Storage (NAS) systémy pro malé a střední firmy (SMB) a do distribuovaných podnikových prostředí.

V joint venture se bude Lenovo podílet hotovostí, zatímco EMC přispěje některými aktivy a zdroji ze společnosti Iomega. Lenovo bude mít v novém společném podniku většinový podíl. V průběhu a po přechodu z nezávislých operací na společný podnik budou mít zákazníci k dispozici kontinuální služby, dodání produktů a záruční plnění. Joint venture podléhá obvyklým postupům, včetně schválení regulačními úřady, a měl by být dokončen do konce roku 2012.


Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře