Lenovo spouští virtuální muzeum počítačů

Letos je tomu právě 30 let, kdy byl vyroben první osobní počítač IBM PC, od kterého se v průběhu času odvozovala ostatní „PC-čka“.

Lenovo spouští virtuální muzeum počítačů


Letos je tomu právě 30 let, kdy byl vyroben první osobní počítač IBM PC, od kterého se v průběhu času odvozovala ostatní „PC-čka“. K této příležitosti připravila společnost Lenovo na adrese www.pcmuzeum.cz virtuální počítačové muzeum.

Co můžete ve virtuálním muzeu vidět?

Například virtuální prohlídku 360° prvního osobního počítače. Dne 12. srpna 1981 uvádí IBM na trh svůj první osobní počítač, který pojmenovává IBM 5150, resp. IBM PC (Personal Computer). Kvůli úsporám a urychlení vývoje se netradičně v IBM rozhodli vše postavit z dostupných komponent na trhu, operační systém si licencovat od malé firmy jménem Microsoft a mikroprocesor od společnosti Intel. Díky tomu bylo dílo hotovo během jediného roku.

Nebotaké první 32bitový procesor Intel 80386, který představuje jeden z mezníků ve vývoji procesorů x86 a tím i počítačů PC. Je totiž plně 32bitový, aby obsloužil větší množství operační paměti a usnadnil běh pokročilých programů. Díky těmto vlastnostem a výrazně vyššímu výkonu jej záhy adoptují pracovní stanice a nejdražší modely osobních počítačů.

Komentáře