Lenovo ThinkPad X1 - mobilní práce má 16 milimetrů na výšku

Společnost Lenovo představuje notebook ThinkPad X1, který kombinuje tenký a lehký design, dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení s technologiemi pro vysoký výkon.

Lenovo ThinkPad X1 - mobilní práce má 16 milimetrů na výšku


ThinkPad X1 je podle Lenova určen pro mobilní pracovníky, kteří chtějí všechny výhody mobilního řešení, aniž by museli obětovat funkčnost. „Nejnovější přírůstek v řadě ThinkPad je jedním z nejtenčích business notebooků. Přináší kombinaci mobilních inovací, technologií a multimediálních nástrojů pro náročné business uživatele,“ říká Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution Manager společnosti Lenovo.


Černý notebook ThinkPad X1 s tloušťkou 16 až 21 mm patří mezi nejtenčí notebooky v řadě ThinkPad, a to při hmotnosti od 1,71 kg. Po otevření notebooku se ukáže 13,3palcový displej vyrobený ze skla Corning Gorilla Glass, což je tenké alkalické hlinitokřemičité sklo, odolné proti poškrábání a dalším nehodám, které mohou poškodit displej.

Společnost Lenovo prohlašuje, že modernizovala vzhled klávesnice, přičemž zůstala však zachována funkčnost, a pocit klasické ThinkPad klávesnice. Nový design eliminuje některé zbytečné klávesy jako SysRq, ale zachovává  funkcionalitu včetně kláves a tlačítek pro ovládání multimédií a internetového volání. Pro práci potmě a za šera mohou uživatelé  využít podsvícení klávesnice. Stejně jako u ostatních notebooků ThinkPad je klávesnice voděodolná. Díky funkci Rapid Charge lze po připojení adaptéru nabít baterii na 80 procent plné kapacity za 30 minut. Pokud je notebook vybaven externí baterií, je možné dosáhnout výdrže na baterie až 10 hodin.

Notebooky ThinkPad X1 jsou vybaveny procesory Intel Core druhé generace se standardním napětím a přinášejí také paměť s kapacitou až 8 GB DDR3 SDRAM, až 160 GB SSD a grafiku Intel HD. Další zařízení lze připojit přes USB porty (včetně jednoho USB 3.0), eSATA a mini Display Port.

Notebook ThinkPad X1 bude k dispozici v České republice v průběhu léta. Jeho cena zatím není stanovena.

Komentáře