Lenovo zahájí výrobu počítačů v USA - chce zvýšit svou popularitu štítkem "Made in USA"

Společnost Lenovo, největší výrobce počítačů, bude vyrábět zařízení na území USA. Snaží se tak zaujmout více zákazníků a urychlit distribuci produktů.

Lenovo zahájí výrobu počítačů v USA - chce zvýšit svou popularitu štítkem "Made in USA"


Společnost Lenovo, která nově drží titul největšího světového výrobce počítačů, oznámila, že otevře novou výrobnu ve městě Whitsett v Severní Karolíně. Bude se jednat o první výrobní podnik čínské společnosti Lenovo na území USA, přičemž vznikne na 115 pracovních míst. Mluvčí společnosti později dodal, že do budoucna plánuje Lenovo výrobnu dále rozšiřovat.

Hlavní motivací pro zahájení výroby počítačů v USA je fakt, že údaj „Made in USA“ působí na zákazníky seriózněji. Navíc takto dle tvrzení produktového vice prezidenta společnosti Lenovo, Petera Hortensiuse, bude moci společnost finální produkty rychleji dodat koncovým zákazníkům. Mnoho počítačů Lenovo vyrobených v Číně se na americké prodejní pulty dostane nejdříve za 10 dní, avšak často dodávka trvá i několik týdnů.

Lenovo s výrobou notebooků řady ThinkPad a tabletů v nové výrobně započne v příštím roce, přičemž by se dle předběžných odhadů mohly hotové kusy dostat k zákazníkům nejpozději do týdne, v některých případech dokonce i do druhého dne. Prvotní dodávka některých zařízení, jako je například nový ThinkPad Tablet 2, který bude dostupný v říjnu, však nebude pocházet z americké výrobny.

Společnost Lenovo působí po celém světě, nicméně nedisponuje jednotným portfoliem produktů. Naopak se snaží adaptovat na podmínky lokálních trhů a vyrábět produkty, jež zde mají největší perspektivu. Například v Německu a Číně existuje vysoká poptávka po diskrétních grafických kartách, což se však nedá říct o americkém trhu. Jiným příkladem budiž řada smartphonů, již Lenovo nabízí v Rusku a Číně.

Kromě nového amerického podniku vyrábí Lenovo svá zařízení v Číně, Japonsku, Brazílii, Německu a Mexiku.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Lenovo
Komentáře