LG v únoru navýší produkci Nexusu 4

Společnost LG v únoru navýší produkci modelu Google Nexus 4. Poptávka po smartphonu je totiž oproti původnímu očekávání desetinásobná.

LG v únoru navýší produkci Nexusu 4


Poté, co byla společnost LG kritizována pro nízký stav zásob modelu a zároveň se objevily zvěsti o celkovém ukončení jeho produkce, oznámila Cathy Robinová, ředitelka francouzské pobočky společnosti, že problémy se zařízením nejsou pouze chybou LG.

Společnost zkrátka jednala tak, jak jí řekl Google. „Současné dodávky LG Google odpovídají tomu, co bylo předobjednáno na Google Play. Pokračujeme v pravidelných dodávkách,“ řekla Robinová.

Robinová také odmítla fámu, že se produkce Nexusu 4 úplně zastaví, a řekla, že naopak od poloviny února poroste. Řekla, že očekávání Googlu ohledně popularity Nexusu 4 byla podhodnocená, neboť byla založena na prodejích předchozích zařízení Nexus, jako je Galaxy nexus a Nexus S.

Google si evidentně nemyslel, že by spotřebitelé chtěli smartphone za zhruba poloviny ceny očekávané za stroj podobných specifikací. Člověk by si pomyslel, že klíčem ke zvýšení produkce mohlo být to, že první série Nexusu 4 byla vyprodána za hodinu.

Například poptávka po smartphonu ve Velké Británii byla desetkrát vyšší, než bylo očekáváno celkově pro Velkou Británii a Německo. Podle Robinové je reakce na takovou situaci složitá, protože trvá šest týdnů, než se zvýší frekvence dodávek.

Nexus 4 je dnes na Google Play Store stále nedostupný. To se snad brzy změní, protože se stále více blížíme MWC v Barceloně, kde by měl být údajně představen Nexus 5.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: IDG News Service
Komentáře