Linux u Novellu roste, ale síťové produkty stále dominují

Linux u Novellu roste, ale síťové produkty stále dominují


Novell oznámil finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007. V tomto čtvrtletí vykázal Novell čisté tržby 239 milionů dolarů ve srovnání s čistými tržbami 233 milionů za druhé fiskální čtvrtletí loňského roku.

V průběhu druhého fiskálního čtvrtletí Novell oznámil tržby 19 milionů dolarů za produkty na linuxové platformě, což představuje meziroční nárůst o 83 %. Tržby z produktů pro správu identit a přístupu byly 23 milionů, to je meziroční nárůst o 5 %. Tržby z produktů správy podnikových zdrojů byly 32 milionů, což je meziroční pokles o 4 %. Tržby obchodní jednotky Workgroup meziročně klesly o 4 % na 84 milionů.

Jsme spokojeni s celkovými výsledky tohoto čtvrtletí. Zaznamenali jsme pokračující posilování pozice v oblasti Linuxu, zlepšení v oblasti řízení identit a lepší než očekávané výsledky v oblasti Workgroup. Navíc nám napomohl vliv opatření pro řízení nákladů,“ uvedl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell.

Hotovost, ekvivalenty hotovosti a krátkodobé investice byly k 30. dubnu 2007 1,8 miliardy dolarů, tedy shodně s posledním čtvrtletím.

Komentáře