Logicu CEE od prosince povede Štefan Szabó

Generálním ředitelem společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy se k 1. prosinci 2009 stane Štefan Szabó, který přichází ze slovenské pobočky mobilního operátora Telefónica O2, kde zastával post výkonného ředitele pro strategie.

Logicu CEE od prosince povede Štefan Szabó


Szabó v Logice vystřídá Steva Burnetta, jenž po červnové tragické smrti Radima Hradílka dočasně vedl firmu a pokračoval v započaté transformaci s cílem více se přiblížit zákazníkům a jejich potřebám. V průběhu listopadu bude Szabó v Logice přebírat agendu spojenou s jeho postem a připravovat plány a strategie pro rok 2010.

Szabó je absolventem Elektrotechnické fakulty SVŠT v Bratislavě a MBA studia na University of Pittsburgh. Svou profesní kariéru zahájil ve společnostech Benzinol či BICC Transmitton, kde se věnoval řídicím systémům v ropném a plynárenském průmyslu. V roce 1993 stál u zrodu slovenské společnosti TTC, která se zabývala komplexními službami v oblasti automatizace průmyslových procesů. Roku 1999 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu jako ředitel oddělení analýz nákladů a ziskovosti, o dva roky později přešel do společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC), kde se zaměřil na konzultační činnost. Poté, co konzultační divizi PwC koupila v roce 2002 společnost IBM, byl Szabó jmenován nejprve vedoucím slovenské divize Business Consulting Services, později hlavním konzultantem firmy IBM Global Business Services pro telekomunikace v zemích střední a východní Evropy.

Ve volném čase se Štefan Szabó věnuje sportu, pravidelně se účastní maratonů horských kol a běžek a za tým Mueller Squashpoint hraje závodně squash. K jeho zálibám patří i vaření a degustace vín. Je certifikovaným sommelierem.

Štefan Szabó hovoří plynule slovensky, česky, maďarsky a anglicky a dohovoří se i rusky.

Komentáře